Mashhur jurnalist va yozuvchi Pavel Alyoshin sobiq poytaxtning “Lokomotiv” futbol klubi bosh murabbiyi Yuriy Syomin haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alyoshinning ta’kidlashicha, Yuriy Syomin hazilkash va ochiqko‘ngil inson. U har qanday voqeani hazilga aylantirib bera oladi, ayniqsa kayfiyati yaxshi bo‘lsa, suhbatdoshlariga iliqlik baxsh etadi.
Jurnalistning so‘zlariga ko‘ra, Syomin ranjish nimaligini bilmaydigan, ko‘ngli keng inson sifatida ham alohida e’tiborga loyiq. Yuriy Syomin boshchiligida “Lokomotiv” futbol klubi uch marta Rossiya chempioni bo‘lgan.
Bundan tashqari, jamoa uning rahbarligida olti marta Rossiya kubogini, uch bor esa mamlakat superkubogini qo‘lga kiritgan. Bu natijalar klub tarixida muhim o‘rin tutadi.
Ta’kidlash joizki, “Lokomotiv” boshqa murabbiylar davrida Rossiya chempionligini qo‘lga kirita olmagan. Bu esa Yuriy Syominning professional faoliyati va rahbarlik salohiyati yuqori bo‘lganini ko‘rsatadi.

Сёмин может превратить любое событие в шутку
Известный журналист и писатель Павел Алёшин высказал своё мнение о главном тренере футбольного клуба "Локомотив" из бывшей столицы Юрии Сёмина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Алёшина, Юрий Сёмин - шутник и открытый человек. Он может превратить любое событие в шутку, особенно если у него хорошее настроение, он дарит теплоту своим собеседникам.
Журналист отметил, что Сёмин - это человек с широким сердцем, который не знает, что такое обида. Под его руководством футбольный клуб "Локомотив" трижды становился чемпионом России.
Кроме того, команда под его руководством шесть раз завоевала Кубок России и трижды - Суперкубок страны. Эти результаты занимают важное место в истории клуба.
Стоит отметить, что "Локомотив" не смог завоевать чемпионство России в эпоху других тренеров. Это свидетельствует о высоком профессионализме и лидерских качествах Юрия Сёмина.