Garnacho Chelsi bilan shartnoma shartlarini kelishdi
Argentinalik yosh futbolchi Alejandro Garnacho “Manchester Yunayted” klubini tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga Angliyaning boshqa mashhur jamoasi – Londonning “Chelsi” klubi qiziqish bildirmoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, 21 yoshli yarim himoyachi “Chelsi” klubi vakillari bilan muzokaralar o‘tkazgan va shartnoma shartlarini kelishib olgan.
Endi London klubi futbolchini sotib olish bo‘yicha “Manchester Yunayted” bilan kelishuvga erishishi kerak. Alejandro Garnacho 2022-yilning yozidan beri “Manchester Yunayted” safida to‘p surmoqda.
Uning amaldagi shartnomasi 2027/2028-yilgi mavsum yakunigacha amal qiladi. Transfer bozorida Garnachoning narxi 45 million yevro atrofida baholanmoqda.
Hozircha yakuniy kelishuvga erishilmagan. Futbolchining kelajagi klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar natijasiga bog‘liq bo‘ladi.
“Chelsi” va “Manchester Yunayted” o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda. Yaqin kunlarda Garnachoning qaysi klubda faoliyatini davom ettirishi ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Гарначо согласовал условия контракта с Челси
Аргентинский молодой футболист Алехандро Гарначо может покинуть клуб "Манчестер Юнайтед". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Им интересуется другой известный английский клуб – лондонский "Челси". По данным, 21-летний полузащитник провел переговоры с представителями "Челси" и согласовал условия контракта.
Теперь лондонскому клубу необходимо достичь соглашения с "Манчестер Юнайтед" о покупке футболиста. Алехандро Гарначо выступает за "Манчестер Юнайтед" с лета 2022 года.
Его действующий контракт будет действовать до конца сезона 2027/2028. На трансферном рынке цена Гарначо оценивается примерно в 45 миллионов евро.
Пока окончательное соглашение не достигнуто. Будущее футболиста будет зависеть от результатов переговоров между руководством клуба и игроком.
Переговоры между "Челси" и "Манчестер Юнайтед" продолжаются. В ближайшие дни ожидается, что станет известно, в каком клубе Гарначо продолжит свою карьеру.