Cherchesov "Axmat" natijalarini yaxshilashi kutilmoqda
Sobiq futbolchi Vladimir Ponomaryovning fikriga ko‘ra, Stanislav Cherchesovning "Axmat" jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlanishi to‘g‘ri va o‘z vaqtida qabul qilingan qaror bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Stanislav Cherchesov tajribali, bilimli va o‘z ishini yaxshi biladigan murabbiy sifatida tanilgan. Ponomaryovning ta’kidlashicha, Cherchesov o‘z oldiga aniq maqsad qo‘ya oladi, futbolchilar bilan ishlashda puxta tajribaga ega va jamoani o‘yin nuqtai nazaridan to‘g‘ri yo‘lga qo‘ya oladi.
Uning fikriga ko‘ra, Cherchesov kelganidan so‘ng jamoa natijalari yaxshilanadi va "Axmat" chempionat jadvalida yuqori o‘ntalikdan o‘rin olishi mumkin. Ma’lumot uchun, Rossiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov 2028 yilgacha Grozniy shahrining "Axmat" jamoasini boshqaradi.
U mazkur lavozimda Aleksandr Storojukni almashtirdi. Shuningdek, ertaga, 9 avgust kuni "Axmat" o‘z maydonida "Zenit" jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 22:30 da boshlanadi. Ayni paytda Cherchesov boshchiligidagi jamoa uchta o‘yinda ham mag‘lubiyatga uchragan va hozircha birorta ham ochko jamg‘ara olmagan.

Черчесов ожидает улучшения результатов "Ахмата"
По мнению бывшего футболиста Владимира Пономарева, назначение Станислава Черчесова главным тренером команды "Ахмат" было правильным и своевременным решением. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Станислав Черчесов известен как опытный, знающий и хорошо разбирающийся в своем деле тренер. Пономарев подчеркивает, что Черчесов может ставить перед собой четкие цели, имеет солидный опыт работы с футболистами и способен правильно направить команду с точки зрения игры.
По его мнению, после прихода Черчесова результаты команды улучшатся, и "Ахмат" может занять место в верхней десятке чемпионата. Для справки, бывший главный тренер сборной России Станислав Черчесов будет руководить командой "Ахмат" из Грозного до 2028 года.
Он сменил на этом посту Александра Сторожука. Также завтра, 9 августа, "Ахмат" примет команду "Зенит" на своем поле.
Матч начнется в 22:30 по ташкентскому времени. В настоящее время команда под руководством Черчесова потерпела три поражения в трех матчах и пока не набрала ни одного очка.