Adiyev Rakovning o‘yini va rivojlanishini baholadi
"Krilya Sovetov" jamoasi bosh murabbiyi Magomed Adiyev jamoa hujumchisi Vadim Rakov haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Vadim Rakov muntazam mashg‘ulotlarda qatnashib, o‘yinlarga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda va gollar urmoqda. Murabbiy Rakovga ko‘proq o‘yin amaliyoti hamda ishonch berilganini ta’kidladi.
Shu bilan birga, murabbiylar shtabi futbolchining harakatlarini diqqat bilan kuzatib borayotganini, uni ortiqcha ishonch yoki maqtovdan asrashga harakat qilayotganini qayd etdi. Jamoada tajribali futbolchilar ham bor, ular yosh futbolchiga doimiy yordam ko‘rsatib, uni nazoratda ushlab turishmoqda.
Magomed Adiyev, shuningdek, Vadim Rakovning yuqori natijalari doimiy bo‘lib qolmasligi mumkinligini ham aytdi. Ya’ni, hozirgi muvaffaqiyatli o‘yinlar uzoq davom etmasligi tabiiy, bu holat murabbiy va futbolchining istagiga bog‘liq emasligini tushuntirdi.
Vadim Rakov joriy yilning yozida "Lokomotiv" klubidan Samaradagi "Krilya Sovetov" jamoasiga ijaraga o‘tdi. U klub safida 2024-yil iyuniga qadar o‘ynaydi.
20 yoshli futbolchi hozirgi mavsumda uchta uchrashuvda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va bir marta golli uzatma berdi.

Адиев оценил игру и развитие Ракова
Главный тренер команды "Крылья Советов" Магомед Адиyev высказал свое мнение о нападающем команды Вадиме Ракове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Вадим Раков регулярно участвует в тренировках, тщательно готовится к играм и забивает голы. Тренер отметил, что Раков получил больше игровой практики и уверенности.
В то же время штаб тренеров отметил, что внимательно следит за действиями футболиста и старается оградить его от излишней уверенности или похвалы. В команде есть опытные футболисты, которые постоянно помогают молодому игроку и держат его под контролем.
Магомед Адиyev также сказал, что высокие результаты Вадима Ракова могут не сохраняться постоянно. То есть, текущие успешные игры не обязательно будут длиться долго, и это не зависит от желания тренера или футболиста.
Вадим Раков летом текущего года перешел в аренду из клуба "Локомотив" в самарские "Крылья Советов". Он будет играть за клуб до июня 2024 года.
20-летний футболист в текущем сезоне вышел на поле в трех матчах, забил четыре гола и сделал одну голевую передачу.