"Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaning hozirgi tarkibi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoada futbolchilar soni ko‘pligi uni qoniqtirmaydi. Murabbiyning ta’kidlashicha, ba’zi futbolchilar bilan xayrlashish va ularni boshqa klublarga o‘tkazish lozim.
Gvardiola fikriga ko‘ra, tarkibda futbolchilar soni ko‘p bo‘lsa, bu jamoa ishiga salbiy ta’sir qiladi. Shu sababli, transfer oynasi yopilishidan avval ayrim futbolchilar jamoani tark etishi kerak.
Murabbiy transfer bozorida vaziyat tez o‘zgarishini, har qanday o‘zgarishlar yuz berishi mumkinligini ham qayd etdi. U bu borada yakuniy qarorlar hali qabul qilinmaganini, hammasi transfer oynasi tugaguniga qadar aniq bo‘lishini aytdi.
Yangi mavsumning birinchi turida "Manchester Siti" Angliya Premer-ligasida safarda "Vulverxempton" jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Uchrashuv kelasi shanba, 16-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Gvardiola jamoaning yangi mavsumga qanday tayyorlanayotgani va tarkibdagi o‘zgarishlar haqida ham fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada raqobat kuchli bo‘lishi uchun futbolchilar soni optimal bo‘lishi muhim.

Гвардиола: "Состав Манчестер Сити" должен сократиться
Главный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола высказал свое мнение о текущем составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, большое количество игроков в команде его не устраивает. Тренер отметил, что необходимо попрощаться с некоторыми футболистами и перевести их в другие клубы.
По мнению Гвардиолы, если в составе много игроков, это негативно сказывается на работе команды. Поэтому до закрытия трансферного окна некоторые футболисты должны покинуть команду.
Тренер также отметил, что ситуация на трансферном рынке быстро меняется, и могут произойти любые изменения. Он сказал, что окончательные решения еще не приняты, все станет ясно до окончания трансферного окна.
В первом туре нового сезона "Манчестер Сити" сыграет на выезде против команды "Вулверхэмптон" в Английской Премьер-лиге. Матч состоится в следующую субботу, 16 августа.
Гвардиола также высказал мнение о том, как команда готовится к новому сезону и о изменениях в составе. По его словам, для сильной конкуренции в команде важно, чтобы количество игроков было оптимальным.