“Chelsi” jamoasining bosh murabbiyi Enso Mareska jamoada qaysi pozitsiya kuchaytirishga muhtoj ekanini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsum boshlanishi arafasida londonliklar markaziy himoyachisi Levi Kolvillni yo‘qotdi. U tizzasidagi og‘ir jarohat sabab uzoq muddat safdan chiqdi.
Bosh murabbiy Mareska klub Kolvill o‘rniga munosib futbolchi izlayotganini tasdiqladi. Markaziy himoyani kuchaytirish hozirda jamoaning asosiy vazifasi hisoblanadi.
Kolvill ajoyib futbolchi, o‘tgan mavsumda erishilgan natijalarimizda uning hissasi katta bo‘lgan. U biz uchun juda muhim, doim asosiy tarkibda maydonga tushgan.
Endi esa uning o‘rni juda bilinadi va biz uni sog‘inamiz, dedi Mareska. Ma’lumot uchun, “Chelsi” yangi mavsumning birinchi turida, 17 avgust kuni o‘z maydonida “Kristal Pelas” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

“Челси” ищет нового футболиста на центральную защиту
Главный тренер команды “Челси” Энсо Мареска отметил, какая позиция нуждается в усилении. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Накануне начала нового сезона лондонцы потеряли центрального защитника Леви Колвилла. Он выбыл на длительный срок из-за серьезной травмы колена.
Главный тренер Мареска подтвердил, что клуб ищет подходящего игрока на место Колвилла. Усиление центральной защиты в настоящее время является основной задачей команды.
Колвилл — отличный футболист, его вклад в наши достижения в прошлом сезоне был значительным. Он очень важен для нас, всегда выходил в основном составе.
Теперь его отсутствие ощущается, и мы будем по нему скучать, сказал Мареска. Для справки, “Челси” в первом туре нового сезона 17 августа сыграет на своем поле против команды “Кристал Пэлас”.