Endrik “Real”da yangi mavsumda 9-raqamda o‘ynaydi
“Real” futbol klubida bu yozda futbolchilarning o‘yin raqamlari o‘zgarishi yuz bermoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kylian Mbappe endilikda 10-raqamli futbolkada maydonga tushadi. Ushbu raqam avval Luka Modrichga tegishli edi.
Natijada, 9-raqam bo‘sh qoldi. Avvalroq, klub rahbariyati 9-raqamni Gonzalo Garsiyaga berishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Gonzalo Garciya o‘tgan yilgi Klub jahon chempionatida o‘zini yaxshi ko‘rsatgan edi. Biroq, hozirda boshqa ma’lumotlar paydo bo‘ldi.
Yangi ma’lumotlarga ko‘ra, 9-raqam boshqa hujumchi – 19 yoshli Endrikka nasib etadi. Endrik avval “Real” safida 16-raqam ostida o‘ynagan.
U Braziliya terma jamoasida ham o‘zining iste’dodi bilan ajralib turadi. Endrik “Real” tarkibida hozirgacha 37 ta o‘yinda ishtirok etgan.
Ushbu uchrashuvlarda u 7 ta gol urgan va 1 ta golli uzatma amalga oshirgan. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi uning kelajakda ham jamoaga foyda keltirishiga ishonmoqda.

Эндрик будет играть под номером 9 в "Реале" в новом сезоне
В футбольном клубе “Реал” этим летом происходит изменение игровых номеров футболистов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Килиан Мбаппе теперь будет выходить на поле в футболке под номером 10. Этот номер ранее принадлежал Луке Модричу.
В результате номер 9 остался свободным. Ранее появлялась информация, что руководство клуба может отдать номер 9 Гонсало Гарсии.
Гонсало Гарсия хорошо проявил себя на прошлогоднем клубном чемпионате мира. Однако сейчас появились другие данные.
Согласно новым данным, номер 9 достанется другому нападающему – 19-летнему Эндрику. Эндрик ранее играл за “Реал” под номером 16.
Он также выделяется своим талантом в сборной Бразилии. Эндрик до сих пор принял участие в 37 матчах за состав “Реала”.
В этих встречах он забил 7 голов и сделал 1 голевую передачу. Руководство клуба и тренерский штаб уверены, что он принесет пользу команде и в будущем.