Naumov: “Axmat” “Zenit”ga kuchli qarshilik ko‘rsatadi
Futbol sohasining taniqli mutaxassisi Nikolay Naumov “Axmat” va “Zenit” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Grozniy jamoasi kuchli qarshilik ko‘rsatadi va “Zenit” uchun o‘yin oson kechmaydi. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, bosh murabbiy Stanislav Cherchesov qisqa vaqt ichida mavjud imkoniyatlardan samarali foydalanib, jamoani natijaga olib chiqishga qodir inson hisoblanadi.
Mutaxassisning fikricha, “Zenit” jamoasida muammolar saqlanib qolmoqda. Jamoa hozirgi vaqtda inqiroz holatidan to‘liq chiqqani yo‘q.
Shuningdek, asosiy futbolchilardan biri bo‘lgan Jerson va Vendel hali o‘z o‘yinlari bilan muxlislarni hayratga solayotgani yo‘q. Shu sababli, “Zenit” uchun bu uchrashuvda muayyan qiyinchiliklar bo‘lishi mumkin.
Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida “Axmat” va “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 22:30 da boshlanadi.
Ushbu o‘yinning matnli translatsiyasi LiveResult portali orqali olib boriladi. Mazkur uchrashuv ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi.

Наумов: “Ахмат” окажет сильное сопротивление “Зениту”
Известный специалист в области футбола Николай Наумов высказал свои мысли о предстоящем матче между командами “Ахмат” и “Зенит”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, грозненская команда окажет сильное сопротивление, и игре “Зенита” не будет легко. По словам Наумова, главный тренер Станислав Черчесов способен эффективно использовать имеющиеся возможности за короткий срок и вывести команду на результат.
По мнению специалиста, в команде “Зенит” сохраняются проблемы. На данный момент команда полностью не вышла из кризисного состояния.
Кроме того, один из ключевых игроков Джерсон и Вендель пока не удивляют болельщиков своей игрой. Поэтому у “Зенита” могут возникнуть определенные трудности в этом матче.
Игра между командами “Ахмат” и “Зенит” в четвертом туре чемпионата России состоится 9 августа. Матч начнется в 22:30 по ташкентскому времени.
Текстовая трансляция этого матча будет вестись через портал LiveResult. Данная встреча имеет важное значение для обеих команд.