Grozniy shahrining “Akhmat” futbol jamoasi yarim himoyachisi Lechi Sadulayev Rossiya chempionati to‘rtinchi turida Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinning birinchi bo‘limidan keyin kiyinish xonasida bo‘lib o‘tgan suhbat haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sadulayevning aytishicha, tanaffusda jamoa o‘zaro bir-birini qo‘llab-quvvatlash va oxirigacha kurashish zarurligi haqida gaplashgan. Ularning maqsadi har bir futbolchi jamoa uchun bor kuchini berishi, imkoniyatlardan unumli foydalanish bo‘lgan.
Sadulayevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘yinda bir nechta imkoniyatlarga ega bo‘lgan, biroq ularni golga aylantira olmagan. Eng muhimi, jamoa g‘alaba qozondi.
Ushbu uchrashuvda “Akhmat” minimal hisobda, ya’ni 1:0 hisobida zafar quchdi va bu jamoaning yangi mavsumdagi ilk ochkolari bo‘ldi. Navbatdagi turda “Akhmat” bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov shogirdlari Samaradagi “Krylya Sovetov” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Садулаев раскрыл детали коллективного разговора во время перерыва
Полузащитник футбольной команды "Ахмат" из города Грозный Лечи Садулаев рассказал о разговоре, который состоялся в раздевалке после первого тайма матча против команды "Зенит" из Санкт-Петербурга в четвертом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Садулаева, во время перерыва команда обсуждала необходимость поддерживать друг друга и бороться до конца. Их цель заключалась в том, чтобы каждый футболист отдал все силы ради команды и эффективно использовал возможности.
По словам Садулаева, команда имела несколько возможностей в игре, но не смогла их реализовать в голы. Самое главное, что команда одержала победу.
В этом матче "Ахмат" одержал минимальную победу со счетом 1:0, и это были первые очки команды в новом сезоне. В следующем туре команда "Ахмат" под руководством главного тренера Станислава Черчесова выйдет на поле против команды "Крылья Советов" из Самары.