“Al-Nasr” Hakan Chalxanog‘lu transferini muhokama qilmoqda
Milanning “Inter” jamoasi yarim himoyachisi Hakan Chalxanog‘lu Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” klubi e’tiboriga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Gianluidji Longari xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, Saudiya klubi vakillari 31 yoshli futbolchining atrofidagilar bilan bog‘langan.
Shu yil yozida matbuotda Chalxanog‘lu Turkiyaning “Galatasaray” va “Fenerbahche” klublariga o‘tishi mumkinligi haqida ko‘plab xabarlar tarqalgan edi. Biroq futbolchining o‘zi keyinchalik “Inter”da qolishni rejalashtirayotganini bildirgan.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Hakan Chalxanog‘lu transfer narxi 30 million yevroga teng. Uning “Inter” klubi bilan shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi.
Yaqinda “Al-Nasr” klubi markaziy himoyachi Inyigo Martines bilan shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Martines avval “Barselona” jamoasida o‘ynagan.

“Al-Nasr” обсуждает трансфер Хакана Чалханоглу
Полузащитник миланского “Интера” Хакан Чалханоглу привлек внимание клуба Саудовской Аравии “Аль-Наср”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Джанлуиджи Лонгари. Известно, что представители саудовского клуба связались с окружением 31-летнего футболиста.
Этим летом в прессе появилось множество сообщений о возможном переходе Чалханоглу в турецкие клубы “Галатасарай” и “Фенербахче”. Однако сам футболист позже заявил, что планирует остаться в “Интере”.
Согласно данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость Хакана Чалханоглу составляет 30 миллионов евро. Его контракт с клубом “Интер” действует до лета 2027 года.
Недавно клуб “Аль-Наср” объявил о подписании контракта с центральным защитником Иниго Мартинесом. Мартинес ранее играл за команду “Барселона”.
Таким образом, клуб “Аль-Наср” продолжает усиливать свой состав. Наблюдается интерес клуба к европейским футболистам.