Pogrebnyak: “Orenburg” va “Krasnodar” o‘yinida ko‘p gol bo‘ladi
Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turi doirasida “Krasnodar” jamoasi safarda “Orenburg”ga qarshi maydonga tushadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu bahs oldidan sobiq futbolchi Pavel Pogrebnyak o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Uning aytishicha, “Krasnodar” jamoasi so‘nggi uchrashuvlarda yaxshi natijalar ko‘rsatib, chempionlik uchun munosib holatga kirib bormoqda.
Jamoaning asosiy vazifasi – o‘tgan mavsumdagi chempionlik unvonini saqlab qolishdan iborat. Hujumchi Kordoba yana gol ura boshladi, bu esa jamoaning hujumdagi imkoniyatlarini oshirmoqda.
Pogrebnyakning fikriga ko‘ra, ushbu uchrashuvda jami uchta yoki undan ko‘p gol urilishi ehtimoli yuqori. Uchrashuv 10-avgust, yakshanba kuni, Orenburg shahridagi stadionda bo‘lib o‘tadi.
Mazkur o‘yindan oldin mezbonlar Rossiya chempionati turnir jadvalida 13-o‘rinni egallab turibdi. Murad Musayev boshchiligidagi “Krasnodar” esa hozirda oltinchi pog‘onada joylashgan.

Погребняк: “Оренбург” и “Краснодар” в игре будет много голов
В рамках четвертого тура Российской Премьер-лиги команда “Краснодар” сыграет на выезде против “Оренбурга”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед этим матчем бывший футболист Павел Погребняк поделился своими мыслями. По его словам, команда “Краснодар” показывает хорошие результаты в последних встречах и подходит к чемпионату в достойной форме.
Основная задача команды – сохранить титул чемпиона, завоеванный в прошлом сезоне. Нападающий Кордоба снова начал забивать, что увеличивает атакующие возможности команды.
По мнению Погребняка, в этом матче вероятность того, что будет забито три или более голов, высока. Встреча состоится 10 августа, в воскресенье, на стадионе в городе Оренбург.
Перед этой игрой хозяева занимают 13-е место в таблице чемпионата России. Команда “Краснодар” под руководством Мурада Мусаева сейчас находится на шестой позиции.