Gazzaev: Spartakda barqarorlik va taktika yetishmayapti
Mashhur murabbiy Valeriy Gazzaev Rossiya chempionatining yangi mavsumida Spartak jamoasining natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Spartak jamoasida barqarorlik yetishmayapti. Jamoada yaxshi futbolchilar bor, har bir futbolchi o‘z vazifasini aniq bilishi kerak.
Agar har bir o‘yinchining taktik harakatlari to‘g‘ri belgilanmasa, yaxshi natija bo‘lmaydi. Gazzaev Spartak jamoasining hozirgi ahvolini ko‘ngilsizlik deb atadi.
U har safar tarkib va taktika o‘zgartirish natija uchun eng yaxshi yo‘l emasligini ta’kidladi. Hozirgi mavsumda Spartak Rossiya oliy ligasida atigi 12 ochkodan 4 ochko jamg‘ardi.
Hozirda Stankovich boshchiligidagi jamoa 11-o‘rinda bormoqda. Keyingi turda esa Spartak jamoasi Zenitga qarshi maydonga tushadi.
Mutaxassisning fikricha, barqarorlik va to‘g‘ri taktika natija uchun muhim ahamiyatga ega. Jamoa oldida hali ko‘plab muhim o‘yinlar kutmoqda va har bir futbolchi o‘z o‘rnini to‘g‘ri bilib harakat qilishi kerak.

Газзаев: Спартаку не хватает стабильности и тактики
Знаменитый тренер Валерий Газзаев высказал свое мнение о результатах команды Спартак в новом сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команде Спартак не хватает стабильности. В команде есть хорошие футболисты, каждый игрок должен четко знать свои обязанности.
Если тактические действия каждого игрока не будут правильно определены, хорошего результата не будет. Газзаев назвал текущее состояние команды Спартак разочарованием.
Он подчеркнул, что постоянная смена состава и тактики не является лучшим способом для достижения результата. В текущем сезоне Спартак набрал всего 4 очка из 12 возможных в Российской высшей лиге.
В настоящее время команда под руководством Станкевича занимает 11-е место. В следующем туре команда Спартак выйдет на поле против Зенита.
По мнению специалиста, стабильность и правильная тактика имеют важное значение для достижения результата. Команду ждут еще много важных игр, и каждый футболист должен правильно осознавать свое место и действовать.