Gazzaev: “Akhmat” tartibli va jangovar o‘yin ko‘rsatdi
Mashhur mahalliy murabbiy Valeriy Gazzaev “Akhmat” va “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Premyer-liganing to‘rtinchi turi doirasidagi uchrashuvda Grozniy jamoasi minimal hisobda g‘alaba qozondi. Uchrashuv 1:0 hisobi bilan yakunlandi.
Gazzaevning aytishicha, “Akhmat” jamoasi maydonga yuqori ruhda chiqdi va bu o‘yinda yaqqol ko‘rindi. Futbolchilar yangi murabbiy talablarini yaxshi tushunib, to‘liq safarbarlikda harakat qilishdi.
“Zenit” esa bu borada biroz sustkashlik qildi. “Akhmat” qarshi hujumlardan unumli foydalandi va bir necha bor gol urish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Jamoa tartibli va jangovar o‘yin ko‘rsatdi, — deydi Gazzaev. Mutaxassisning fikricha, barcha jamoalar kuchli raqiblarga qarshi shunday o‘ynashi lozim.
Bu g‘alaba “Akhmat” uchun joriy mavsumdagi ilk ochkolar bo‘ldi. Yaqinda jamoaga yangi bosh murabbiy Sтанислав Cherchesov tayinlandi.

Газзаев: “Ахмат” упорядоченную и боевую игру показал
Известный местный тренер Валерий Газзаев высказал свои мысли после матча между командами “Ахмат” и “Зенит”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рамках четвертого тура Премьер-лиги грозненская команда одержала минимальную победу. Матч завершился со счетом 1:0.
По словам Газзаева, команда “Ахмат” вышла на поле с высоким духом, и это было явно видно в игре. Футболисты хорошо поняли требования нового тренера и действовали в полной мобилизации.
“Зенит” же в этом плане немного запаздывал. “Ахмат” эффективно использовал контратаки и несколько раз имел возможность забить гол.
Команда показала организованную и боевую игру, — говорит Газзаев. По мнению специалиста, все команды должны играть так против сильных соперников.
Эта победа стала первыми очками для “Ахмата” в текущем сезоне. Совсем недавно команду возглавил новый главный тренер Станислав Черчесов.