Osinkin futboldan keyingi hayoti va rejalarini so‘zladi
Samaraning "Krylya Sovetov" futbol jamoasining sobiq bosh murabbiyi Igor Osinkin jurnalistlar bilan suhbatda klubdan ketganidan keyingi hayoti haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirda u ko‘proq futbol tomosha qiladi va kasbdoshlari bilan muloqotda bo‘ladi. Shuningdek, ilgari ish bandligi sababli vaqt topa olmagan dastur va texnologiyalarni o‘rganishga ham e’tibor qaratmoqda.
Osinkinning ta’kidlashicha, hozir oilasiga ham ko‘proq vaqt ajratmoqda. Ma’lumot uchun, Igor Osinkin 2020 yildan 2025 yilgacha Samaraning "Krylya Sovetov" jamoasida bosh murabbiy lavozimida faoliyat yuritgan.
O‘tgan mavsumda ushbu jamoa Rossiya Premer-ligasi turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinni egallagan edi. Hozirda esa jamoa bosh murabbiyi sifatida Magomed Adiyev faoliyat olib bormoqda.
Osinkinning so‘zlariga ko‘ra, u futbol sohasidagi bilim va tajribasini oshirishni davom ettirmoqda. U yangi imkoniyatlarni o‘rganishga harakat qilmoqda va kelajakda yana futbolga qaytish niyatida ekanini bildirgan.
Shu bilan birga, hozirgi davrda oilasi bilan ko‘proq vaqt o‘tkazish imkoniga ega bo‘layotganidan mamnunligini ham aytib o‘tgan.

Осинкин рассказал о своей жизни и планах после футбола
Бывший главный тренер футбольной команды "Крылья Советов" из Самары Игорь Осинкин в интервью с журналистами рассказал о своей жизни после ухода из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сейчас он больше смотрит футбол и общается с коллегами. Также он уделяет внимание изучению программ и технологий, на которые раньше не хватало времени из-за занятости на работе.
Осинкин подчеркнул, что сейчас также уделяет больше времени семье. Для справки, Игорь Осинкин работал главным тренером команды "Крылья Советов" с 2020 по 2025 год.
В прошлом сезоне эта команда заняла десятое место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги. В настоящее время главным тренером команды является Магомед Адиyev.
По словам Осинкина, он продолжает повышать свои знания и опыт в области футбола. Он старается изучать новые возможности и заявил о намерении вернуться в футбол в будущем.