Rossiyalik mashhur murabbiy Igor Osinkin "Krilya Sovetov" hujumchisi Vadim Rakovning o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Rakov hujumda vaziyatlardan unumli foydalanishni biladi, biroq hali ustida ishlashi kerak bo‘lgan jihatlar ham bor. Murabbiy Rakovning jismoniy imkoniyatlari va harakatini ijobiy baholadi.
Osinkinning aytishicha, bunday futbolchilar bilan ishlash har doim yoqimli. Ma’lumot uchun, joriy yoz faslida 20 yoshli Vadim Rakov "Lokomotiv" klubidan "Krilya Sovetov"ga ijaraga o‘tdi.
U Samara jamoasi safida Rossiya chempionatining to‘rt uchrashuvida maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va bir marta hamkoriga golga uzatma berdi. Bu natijalar yosh futbolchi uchun yaxshi ko‘rsatkich hisoblanadi.
Eslatib o‘tamiz, "Krilya Sovetov" jamoasi navbatdagi o‘yinini Rossiya Premyer-ligasi doirasida 16 avgust kuni "Axmat" klubiga qarshi o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi.

Osinkin: Раков эффективно использует возможности в атаке
Российский известный тренер Игорь Осинкин высказал свое мнение о игре нападающего "Крыльев Советов" Вадима Ракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Раков умеет эффективно использовать моменты в атаке, однако есть аспекты, над которыми ему еще нужно поработать. Тренер положительно оценил физические возможности и движения Ракова.
По словам Осинкина, работать с такими футболистами всегда приятно. Для справки, этим летом 20-летний Вадим Раков был арендован "Крыльями Советов" из клуба "Локомотив".
Он вышел на поле в четырех матчах чемпионата России в составе самарской команды, забил четыре гола и один раз ассистировал партнеру. Эти результаты являются хорошим показателем для молодого футболиста.
Напоминаем, что команда "Крылья Советов" проведет следующий матч в рамках Российской Премьер-лиги 16 августа против клуба "Ахмат". Эта встреча имеет важное значение для команды.