Mashhur mahalliy murabbiy Yuriy Syomin “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi Dejan Stankovichning lavozimidan ozod etilishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, jamoaning natijalari uchun faqat murabbiy emas, balki sport direktori ham javobgar bo‘lishi kerak. Syominga ko‘ra, klubda natijalar yomonlashganida javobgarlikni birgina murabbiyning zimmasiga yuklash to‘g‘ri emas.
U shuningdek, “Spartak” rahbariyati oldingi murabbiy Dmitriy Anatolyevichdan keyin klubda ko‘plab mutaxassislar o‘zgarganini eslatib o‘tdi. Syominning fikricha, ehtimol, “Spartak” Alenichevni bosh murabbiy sifatida qoldirganida, jamoa natijalari boshqacha bo‘lishi mumkin edi.
Ma’lumot uchun, yaqinda “Spartak” Rossiya chempionatida “Lokomotiv” jamoasiga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Chempionatning to‘rt turidan so‘ng “qizil-oq”lar atigi to‘rt ochko jamg‘arib, turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi.
Ushbu natijalar klub rahbariyati va muxlislar orasida turli savollar va muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Mutaxassislar fikricha, jamoa ichidagi muammolarni hal qilishda faqat murabbiy emas, balki butun rahbariyatning mas’uliyati muhim ahamiyatga ega.

Сёмин: В проблеме Спартака виновато руководство, а не тренер
Известный местный тренер Юрий Сёмин высказал свое мнение о возможном увольнении главного тренера команды "Спартак" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что за результаты команды должен отвечать не только тренер, но и спортивный директор. По словам Сёмина, неправильно перекладывать ответственность за ухудшение результатов клуба только на одного тренера.
Он также напомнил, что после предыдущего тренера Дмитрия Анатольевича в клубе сменилось много специалистов. По мнению Сёмина, возможно, если бы "Спартак" оставил Аленичева главным тренером, результаты команды могли бы быть другими.
Для справки, недавно "Спартак" проиграл команде "Локомотив" со счетом 2:4 в чемпионате России. После четырех туров чемпионата "красно-белые" набрали всего четыре очка и занимают 11-е место в турнирной таблице.
Эти результаты вызывают различные вопросы и обсуждения среди руководства клуба и болельщиков. По мнению специалистов, в решении внутренних проблем команды важна ответственность не только тренера, но и всего руководства.