Semak: Rahbariyat ishonchi haqida o‘zim javob bermayman
Zenit futbol klubi Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida Grozniy shahrida Akhmat jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natijadan so‘ng Zenit jamoasi besh ochko bilan Premer-liga jadvalining sakkizinchi pog‘onasida bormoqda. Klub bosh murabbiyi Sergey Semakdan rahbariyat murabbiylar shtabiga ishonch bildiradimi, degan savolga javob so‘raldi.
Semak bu savolga javoban, bu masala klub rahbariyatiga tegishli ekanini va ular bu borada o‘zlari javob berishlari mumkinligini ta’kidladi. U o‘z nomidan rahbariyat uchun javob bera olmasligini bildirdi.
Kelasi haftada Zenit jamoasi Rossiya kubogida Rubin jamoasi va Premer-liga doirasida Spartak klubi bilan uchrashadi. Ma’lum qilinishicha, Akhmatga qarshi uchrashuvdan keyin Zenit rahbariyati bosh murabbiy Semak bo‘yicha muayyan qarorga kelgan.
Hozircha klub tomonidan bu borada rasmiy bayonot berilmagan. Zenit jamoasi navbatdagi uchrashuvlarda o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qiladi.

Семак: Я не буду отвечать за доверие руководства
Футбольный клуб «Зенит» в четвертом туре чемпионата России проиграл команде «Ахмат» со счетом 0:1 в городе Грозный. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После этого результата команда «Зенит» занимает восьмое место в таблице Премьер-лиги с пятью очками. Главного тренера Сергея Семака спросили, доверяет ли руководство тренерскому штабу.
Семак в ответ на этот вопрос отметил, что этот вопрос относится к руководству клуба, и они могут ответить на него сами. Он заявил, что не может отвечать за руководство от своего имени.
На следующей неделе команда «Зенит» встретится с командой «Рубин» в Кубке России и с клубом «Спартак» в рамках Премьер-лиги. Сообщается, что после матча с «Ахматом» руководство «Зенита» приняло определенное решение по главному тренеру Семаку.
Пока клуб не сделал официального заявления по этому поводу. Команда «Зенит» будет стараться улучшить свою игру в следующих матчах.