Gerkus: Stankovich Spartakka ijobiy o‘zgarish olib kirmadi
Futbol sohasining tajribali mutaxassisi Ilya Gerkus “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning ehtimoliy isteʼfosi yuzasidan oʻz fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning soʻzlariga koʻra, Stankovich Rossiya chempionatiga moslasha olmagan. Gerkusning taʼkidlashicha, murabbiydan kutilgan natijalar koʻrinmayapti va u jamoaga ijobiy oʻzgarish olib kirmayapti.
Aksincha, Stankovichdan koʻproq salbiy kayfiyatlar sezilmoqda. U raqib jamoa futbolchilari va hakamlarga nisbatan tajovuzkor munosabatda boʻlayotgani aytilmoqda.
Mutaxassisning fikricha, bu kabi xatti-harakatlar chempionat uchun foydali emas. Shuningdek, Gerkus “TsSKA” jamoasi bosh murabbiyi Fabio Chelestini bilan Stankovichni solishtirdi.
Uning aytishicha, Chelestini yangi jamoasiga va Rossiya chempionatiga tez moslashgan va ijobiy natijalar koʻrsata olgan. Maʼlumot uchun, toʻrt turdan soʻng “Spartak” jamoasi turnir jadvalida 11-oʻrinni egallab turibdi va jamoa hisobida toʻrt ochko mavjud.
Bu natija jamoa muxlislari va rahbariyatini qoniqtirmayotgani aytilmoqda. Mutaxassislar fikriga koʻra, jamoa oʻyinida oʻzgarishlar boʻlishi zarur.

Герксус: Станкович не принес положительных изменений в Спартак
Опытный специалист в области футбола Илья Геркус высказал свое мнение о возможной отставке главного тренера команды «Спартак» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Станкович не смог адаптироваться к российскому чемпионату. Геркус подчеркивает, что ожидаемые результаты от тренера не проявляются, и он не приносит команде положительных изменений.
Напротив, от Станковича ощущается больше негативных настроений. Говорят, что он проявляет агрессивное отношение к игрокам соперника и арбитрам.
По мнению специалиста, такое поведение не полезно для чемпионата. Также Геркус сравнил Станковича с главным тренером команды «ЦСКА» Фабио Челестини.
Он отметил, что Челестини быстро адаптировался к новой команде и российскому чемпионату и смог показать положительные результаты. Для справки, после четырех туров команда «Спартак» занимает 11-е место в турнирной таблице и имеет на своем счету четыре очка.
Говорят, что этот результат не удовлетворяет болельщиков и руководство команды. По мнению специалистов, в игре команды необходимы изменения.