Cheryshev: Stankovich “Spartak”ni o‘zi tark etmaydi
Mashhur murabbiy Dmitriy Cheryshev Moskvaning “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Cheryshevning aytishicha, serbiyalik mutaxassis o‘z xohishi bilan klubdagi lavozimini tark etmaydi. Uning so‘zlariga ko‘ra, hozircha Stankovichga ishonch bildirilyapti.
Murabbiyning o‘zi ham iste’foga chiqishini aytishi ehtimoldan yiroq. Cheryshev bu fikrga ishonmasligini ta’kidlab, shartnomani bekor qilish moliyaviy tomondan ham muhimligini qayd etdi.
Shu sababli, u shartnoma muddati tugaguniga qadar ishlashda davom etadi. Eslatib o‘tamiz, joriy haftada “Spartak” safarda o‘tkazilgan poytaxt derbisida “Lokomotiv” jamoasiga mag‘lub bo‘ldi.
Hozirda Stankovich boshchiligidagi “Spartak” jamoasi chempionat jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Navbatdagi turda Moskva klubi o‘z maydonida “Zenit” jamoasini qabul qiladi.

Черышева: Станкович не покинет "Спартак" сам
Известный тренер Дмитрий Черыщев высказал свое мнение о будущем главного тренера московского “Спартака” Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Черышева, сербский специалист не покинет свою должность в клубе по собственному желанию. По его словам, на данный момент Станковичу оказывается доверие.
Сам тренер также не исключает возможности ухода в отставку. Черышев, подчеркивая, что не верит в эту мысль, отметил, что расторжение контракта также имеет финансовое значение.
По этой причине он продолжит работать до окончания срока контракта. Напоминаем, что на текущей неделе “Спартак” потерпел поражение от команды “Локомотив” в столичном дерби, проведенном на выезде.
В настоящее время команда “Спартак” под руководством Станковича занимает 11-е место в таблице чемпионата. В следующем туре московский клуб примет команду “Зенит” на своем поле.