To‘rtinchi tur doirasida bo‘lib o‘tgan yakshanba kungi birinchi uchrashuvda Orenburg jamoasi o‘z maydonida Krasnodarni qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 19-daqiqasida hisob ochildi. Hujum davomida Aleksandr Chernikov to‘pni qanotda egallab, uzoq ustunga uzatma berdi.
To‘p Joau Batchiga yetib bordi. U himoyachini aldab o‘tib, darvozaning uzoq pastki burchagiga zarba yo‘lladi.
Darvozabon bu zarbani qaytara olmadi. Biroq, hakamlar video yordamida vaziyatni ko‘rib chiqib, golni bekor qilishdi.
Uchrashuv vaqtida Krasnodar jamoasi 9 ochko bilan onlayn jadvalda vaqtincha ikkinchi o‘ringa ko‘tarildi. Orenburg esa 2 ochko bilan jadvalning oxiridan to‘rtinchi pog‘onada joylashdi.
O‘yin davomida har ikki jamoa ham faol harakat qildi, biroq hujumlarning aksariyati natijasiz yakunlandi. Tomoshabinlar uchun uchrashuv qiziqarli va murosasiz o‘tdi.
O‘yin tafsilotlarini va matnli onlayn translatsiyani LiveResult.ru saytida kuzatib borishingiz mumkin.

Первый гол Краснодара был отменен судьями
В рамках четвертого тура в воскресенье состоялся первый матч, в котором команда Оренбурга принимала Краснодар на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 19-й минуте матча был открыт счет. В атаке Александр Черников захватил мяч на фланге и сделал дальнюю передачу.
Мяч дошел до Жоау Бачи. Он обманул защитника и нанес удар в дальний нижний угол ворот.
Вратарь не смог отразить этот удар. Однако судьи, просмотрев ситуацию с помощью видео, отменили гол.
Во время матча команда Краснодара временно поднялась на второе место в онлайн-таблице с 9 очками. Оренбург же с 2 очками расположился на четвертой позиции с конца таблицы.
В ходе игры обе команды активно действовали, однако большинство атак завершились безрезультатно. Для зрителей матч прошел интересно и бескомпромиссно.