Eldor Shomurodov Yevropa to‘purarlar reytingida kuchli o‘ntalikda
Yaqinda ayrim manbalarda Moskvaning CSKA va Spartak klublari Saudiya Arabistonining Al-Fateh jamoasida o‘ynayotgan markaziy himoyachi Jorje Fernandeshga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbolchining agenti Seku Traore ma’lumot bergan edi. Biroq, Euro-Futbol.Ru nashri ushbu ma’lumotlar to‘liq haqiqatga mos kelmasligini ma’lum qildi.
Manbaga ko‘ra, Spartak klubi Jorje Fernandeshni himoya chizig‘ini kuchaytirish uchun nomzod sifatida ko‘rib chiqmayapti. Portugaliyalik futbolchi ilgari ham klubning transfer rejasiga kiritilmagan.
CSKA klubi esa Fernandeshga ma’lum darajada qiziqish bildirgan, biroq klub rahbariyati uni asosiy transfer maqsadi sifatida ko‘rmayapti. Ya’ni, Fernandesh CSKA uchun asosiy variant emas.
Jorje Fernandesh 2025 yil qishida Al-Fateh klubiga o‘tgan. Unga qadar u Portugaliyaning Vitoriya Gimaraesh jamoasida to‘p surgan.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli futbolchi jami 30 ta o‘yinda maydonga tushib, bir marotaba gol urgan. Hozircha uning boshqa klublarga o‘tishi yuzasidan rasmiy ma’lumot yo‘q.
Argentina futbolining mashhur klublaridan biri hisoblangan "Boka Xuniors" sport direktori lavozimiga Marselo Delgado tayinlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U klub prezidenti Xuan
Sport Bugun, 14:35
Al-Nasr rahbariyatida o‘zgarishlar: direktor iste’fosi
Al-Nasr futbol klubida Krishtianu Ronaldu atrofidagi vaziyat sabab muhim o‘zgarishlar kuzatildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Xususan, klub direktorlar kengashi raisi Muhammad al-Skit lavozimini
Jessi Marsh bolaligidan "Milan"ga muxlislik qiladi
Kanada terma jamoasi bosh murabbiyi Jessi Marsh Italiyaning "Milan" futbol klubiga uzoq yillardan beri muxlislik qilishini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U bu klubga bo‘lgan
Sloveniya futbolchisi Kevin Kampl futbolchilik faoliyatini yakunlagach, «RB Leyptsig»dagi faoliyati davomida yuz bergan bir voqeani eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Unga ko‘ra, bosh
Sport Bugun, 13:56
Argentina terma jamoasi va Londonning "Tottenhem" klubi markaziy himoyachisi Kristian Romero yozda Ispaniya futbol grandlaridan biriga o‘tishi mumkinligi haqida xabar tarqaldi. Bu haqda

Спартак не планирует трансфер Жорже Фернандеша
Недавно в некоторых источниках появились сообщения о том, что московские клубы ЦСКА и Спартак проявляют интерес к центральному защитнику Жорже Фернандешу, который играет за команду Аль-Фатех из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил агент футболиста Секу Траоре. Однако издание Euro-Futbol.Ru сообщило, что эти данные не полностью соответствуют действительности.
По информации источника, клуб Спартак не рассматривает Жорже Фернандеша в качестве кандидата для усиления защитной линии. Португальский футболист ранее также не входил в трансферные планы клуба.
Клуб ЦСКА проявил определенный интерес к Фернандешу, однако руководство клуба не рассматривает его в качестве основной цели трансфера. То есть, Фернандеш не является основным вариантом для ЦСКА.
Жорже Фернандеш перешел в клуб Аль-Фатех зимой 2025 года. До этого он играл за португальскую команду Витория Гимараеш.
В прошлом сезоне 28-летний футболист выходил на поле в 30 матчах и забил один гол. На данный момент нет официальной информации о его переходе в другие клубы.
Марсело Дельгадо назначен спортивным директором одного из известных футбольных клубов Аргентины — «Бока Хуниорс». Об этом сообщает Zamin.uz. Он будет работать совместно с президентом клуба Хуаном
Спорт Сегодня, 14:35
В футбольном клубе Аль-Наср произошли важные изменения из-за ситуации вокруг Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz. В частности, председатель совета директоров клуба Мухаммад аль-Скит подал