Slot: Verts va Ekitike bosim ostida yaxshi o‘ynadi
Arne Slot boshchiligidagi jamoa Angliya Superkubogi bahsida Kristal Pelas klubiga qarshi o‘yinda penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘ldi. Asosiy vaqt 2:2 hisobida yakunlangan edi.
Uchrashuvdan so‘ng bosh murabbiy Arne Slotdan Florian Verts va Ugo Ekitike ishtiroki haqida fikr so‘raldi. Mazkur ikki futbolchi ikkinchi bo‘lim davomida zaxiraga olindi.
Arne Slotning aytishicha, Verts va Ekitike jamoaga katta mablag‘ evaziga olib kelingan bo‘lsa-da, ular bosim ostida qanday harakat qilishni yaxshi bilishadi. Murabbiy ikki futbolchining ham o‘yinda yaxshi ishtirok etganini ta’kidladi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Liverpul Florian Verts va Ugo Ekitike transferlari uchun jami 205 million yevro sarflagan. Jamoaning navbatdagi o‘yini 15 avgust kuni Angliya Premer-ligasida Bornmut klubiga qarshi bo‘lib o‘tadi.

Слот: Вертс и Экитике хорошо сыграли под давлением
Команда под руководством Арне Слота проиграла в серии пенальти клубу Кристал Пэлас в матче за Суперкубок Англии. Основное время завершилось со счетом 2:2.
После матча у главного тренера Арне Слота спросили о выступлении Флориана Вертса и Уго Экитики. Оба футболиста были заменены во втором тайме.
По словам Арне Слота, хотя Вертс и Экитики были приобретены за большие деньги, они хорошо знают, как действовать под давлением. Тренер отметил, что оба футболиста хорошо проявили себя в игре.
Согласно данным Transfermarkt, Ливерпуль потратил в общей сложности 205 миллионов евро на трансферы Флориана Вертса и Уго Экитики. Следующий матч команды состоится 15 августа против клуба Борнмут в Премьер-лиге Англии.