Kuchaev: Yo‘qotilgan ochkolarni qaytarishimiz kerak
"Rostov" va "Pari NN" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi deb topilgan Konstantin Kuchaev o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuchaev birinchi bo‘lim haqida gapirar ekan, raqib jamoa o‘yinchisi 11-daqiqada maydondan chetlatilgani, penaltidan foydalana olmagani va birinchi bo‘limga olti daqiqa qo‘shib berilgani haqida to‘xtaldi. U gol ura olmasliklarining asosiy sabablaridan biri sifatida "Nijniy Novgorod" darvozabonining yaxshi o‘yin ko‘rsatganini, penalti zarbasini qaytarganini va ayrim vaziyatlarda omad yetishmaganini aytdi.
Ikkinchi bo‘limda esa Egov bosh bilan to‘pni bo‘sh darvozaga yo‘llay olmadi. Bu kabi omadsizliklar avvalgi o‘yinlarda ham kuzatilganini ta’kidladi.
Tanaffusda jamoa tajribali futbolchilari yosh o‘yinchilarga hali hech narsa hal bo‘lmaganini, hisob 0:0 ekanini va ko‘pchilikda o‘ynayotgan bo‘lsalar-da, gol urish zarurligini tushuntirishga harakat qilgan. Agar gol urilmasa, o‘yinni to‘xtatmaslik, 1:0 hisob xavfli ekanini tushuntirishgan.
Ko‘pchilikda o‘ynaganda raqibni to‘liq mag‘lub etish kerakligini qayd etdi. Deyarli butun uchrashuv davomida ustunlikda o‘ynash o‘yinga qanday ta’sir qilgani haqida so‘ralganda, Kuchaev to‘pni nazorat qilish oson bo‘lganini, raqib esa asosan xatolar kutib, qarshi hujumga o‘tishga harakat qilganini bildirdi.
"Nijniy Novgorod" tezkor hujumchilariga ega ekani bois, markaziy chiziq futbolchilari hushyor bo‘lishga intilgan. Bunday o‘yinlarda qanot orqali hujum qilish samaraliroq bo‘ladi, deb hisoblaydi.
Mavzu yuzasidan shaxsiy savolga javoban, Kuchaev raqib o‘yinchisi tomonidan oyoqqa bosib ketilgani jiddiy og‘riq keltirganini, bu holatda o‘zi hech qanday harakat qilmaganini va hakamning qarori faqat unga bog‘liq bo‘lganini ta’kidladi. Raqib futbolchilari qizil kartochka berilishi kerakmi, deb so‘rashganiga hayron bo‘lganini aytdi.
Kuchaev ushbu o‘yinda to‘rt uchrashuvdan so‘ng ilk g‘alabaga erishilganini, biroq bu bilan cheklanib qolmaslik, yo‘qotilgan ochkolarni qaytarib olish uchun harakat qilish zarurligini ta’kidladi. U jamoa oldida hali ko‘p ishlar turganini, har bir o‘yinda maksimal natijaga erishishga intilish lozimligini qayd etdi.

Кучаев: Мы должны вернуть потерянные очки
"Ростов" и "Пари НН" встретились, и лучший игрок матча Константин Кучаев поделился своими мыслями после игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о первом тайме, Кучаев остановился на том, что игрок соперника был удален на 11-й минуте, не смог реализовать пенальти и что к первому тайму было добавлено шесть минут. Он отметил, что одной из основных причин, по которой они не смогли забить, было хорошее выступление вратаря "Нижнего Новгорода", который отразил пенальти, а также отсутствие удачи в некоторых ситуациях.
Во втором тайме Егов не смог направить мяч в пустые ворота головой. Он подчеркнул, что такие неудачи наблюдались и в предыдущих матчах.
На перерыве опытные игроки команды пытались объяснить молодым игрокам, что ничего еще не решено, что счет 0:0 и, несмотря на то что они играли большинством, необходимо забивать. Если не забить, то нельзя останавливать игру, объяснили, что счет 1:0 опасен.
Он отметил, что при большинстве необходимо полностью обыгрывать соперника. Когда его спросили, как преимущество в игре повлияло на матч, Кучаев сказал, что контролировать мяч было легко, а соперник в основном ждал ошибок и пытался перейти в контратаку.
Из-за наличия быстрых нападающих у "Нижнего Новгорода" центральные полузащитники старались быть внимательными. Он считает, что в таких играх атака по флангам более эффективна.
Отвечая на личный вопрос по теме, Кучаев отметил, что столкновение с игроком соперника, который наступил ему на ногу, вызвало серьезную боль, и в этом случае он ничего не мог сделать, и решение судьи зависело только от него. Он сказал, что удивился, когда игроки соперника спросили, должна ли быть красная карточка.
Кучаев отметил, что в этом матче была достигнута первая победа после четырех встреч, но подчеркнул, что на этом нельзя останавливаться, необходимо бороться за возвращение потерянных очков. Он отметил, что впереди у команды еще много работы, и нужно стремиться к максимальному результату в каждой игре.