Belgiya futbolchisi Aksel Vitsel so‘nggi paytda klubsiz qolgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Italiya chempionatida ishtirok etuvchi Udineze jamoasida o‘ynamaydi. Bu haqda Italiya ommaviy axborot vositalari xabar bermoqda.
Madridning Atletiko jamoasi bilan tuzilgan shartnoma muddati yakunlanganidan so‘ng, 36 yoshli futbolchi yangi takliflar izlamoqda. Uning maqsadi – kelgusi jahon chempionatida ishtirok etish uchun yaxshi imkoniyatga ega bo‘lish.
Vitsel Udineze klubi bilan shaxsiy shartlar bo‘yicha kelishuvga erishgan edi. Biroq, keyinchalik u fikrini o‘zgartirdi va klub bilan shartnoma tuzmaslikka qaror qildi.
Italiya klubi futbolchiga bir yillik shartnoma va keyingi mavsum uchun uzaytirish imkoniyatini taklif qilgan edi. O‘tgan mavsumda Aksel Vitsel klub darajasida 22 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U bir marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi va bir marta hamjamoadoshiga gol urishda yordam berdi. Hozirda futbolchi o‘z faoliyatini davom ettirish uchun yangi klub izlayapti.

Аксель Витсель отклонил предложение Удинезе
Белгийский футболист Аксель Вицель в последнее время остался без клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не будет играть в команде Удинезе, участвующей в чемпионате Италии. Об этом сообщают итальянские средства массовой информации.
После окончания контракта с мадридским Атлетико 36-летний футболист ищет новые предложения. Его цель – получить хорошие возможности для участия в предстоящем чемпионате мира.
Вицель достиг соглашения с клубом Удинезе по личным условиям. Однако позже он изменил свое мнение и решил не подписывать контракт с клубом.
Итальянский клуб предложил футболисту однолетний контракт с возможностью продления на следующий сезон. В прошлом сезоне Аксель Вицель провел 22 матча на клубном уровне.
Он один раз поразил ворота соперника и один раз помог товарищу по команде забить гол. В настоящее время футболист ищет новый клуб, чтобы продолжить свою карьеру.