Kozlov: Krivtsovning g‘alaba goli mashg‘ulot natijasi
"Krasnodar" jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Danila Kozlov "Orenburg"ga qarshi o‘yinda Nikita Krivtsov tomonidan urilgan g‘alaba goliga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumot uchun, Rossiya chempionatining to‘rtinchi tur uchrashuvi 1:0 hisobida yakunlandi. Krivtsov yagona golni o‘yinning 75-daqiqasida kiritdi.
Danila Kozlovning so‘zlariga ko‘ra, bu gol tasodifiy emas. Uning aytishicha, Krivtsov mashg‘ulotlarda ham ko‘p hollarda shunday vaziyatlarda to‘g‘ri joy tanlab, darvozaga aniq zarba bera oladi.
Futbolchi bu kabi zarbalarni yaxshi mashq qilgan va unga osonlikcha muvaffaq bo‘lmoqda. Joriy mavsumda 22 yoshli Krivtsov barcha musobaqalarda jami beshta o‘yinda maydonga tushib, bir marta gol urishga erishgan.

Козлов: Гол победы Кривцова - результат тренировки
Для справки, матч четвертого тура чемпионата России завершился со счетом 1:0. Кривцов забил единственный гол на 75-й минуте игры.
По словам Даниила Козлова, этот гол не случайный. Он отметил, что Кривцов часто выбирает правильные позиции в подобных ситуациях на тренировках и может точно ударить по воротам.
Футболист хорошо отрабатывает такие удары и легко добивается успеха. В текущем сезоне 22-летний Кривцов выходил на поле в пяти матчах во всех турнирах и забил один гол.
"Красаодар" проведет следующий матч 13 августа против московского "Динамо".
Немецкий полузащитник Рокко Райц может переехать в Англию. Об этом сообщает Zamin.uz. По информации издания Fichajes, этот футболист, принадлежащий клубу «Боруссия» из Менхенгладбаха, может быть
Защитник клуба «Антальяспор» Георгий Джикия ответил на вопросы о своей деятельности в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz. Мнения 32-летнего футболиста по этому поводу были опубликованы в видео на
В Узбекистане состоялась важная встреча по развитию футбольных клубов и переходу их на современную систему управления. Об этом сообщает Zamin.uz. В заседании приняли участие представители