«Axmat» g‘alabadan so‘ng intizomiy jazoga duchor bo‘lishi mumkin
Rossiya futbol ittifoqi intizomiy qo‘mitasi yaqinda bo‘lib o‘tgan Rossiya oliy ligasi to‘rtinchi turi doirasidagi «Axmat» va «Zenit» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv natijalari bo‘yicha «Axmat» klubiga nisbatan intizomiy choralar ko‘rishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda intizomiy qo‘mita raisi Artur Grigoryants ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, «Axmat» klubi o‘yin davomida stadiondagi ovozli e’lonlar tizimidan jamoani qo‘llab-quvvatlash uchun foydalangan.
Bu esa musobaqa nizomiga zid hisoblanadi. Mazkur holat yuzasidan qo‘mitada muhokama o‘tkaziladi va natijaga ko‘ra tegishli qaror qabul qilinadi.
Ma’lumot uchun, «Axmat» jamoasi bosh murabbiy Stanislav Cherchesov boshchiligida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu g‘alabadan so‘ng, Grozniy klubi uch ochko bilan Rossiya oliy ligasi turnir jadvalida 12-o‘rinni egallab turibdi.

«Ахмат» может подвергнуться дисциплинарному наказанию после победы
Российский футбольный союз дисциплинарный комитет недавно сообщил, что может принять дисциплинарные меры в отношении клуба «Ахмат» по результатам матча между командами «Ахмат» и «Зенит» в рамках четвертого тура Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом заявил председатель дисциплинарного комитета Артур Григорьянц. По его словам, клуб «Ахмат» использовал систему звуковых объявлений на стадионе для поддержки команды во время игры.
Это считается нарушением регламента соревнований. По данному случаю в комитете будет проведено обсуждение, и в зависимости от результата будет принято соответствующее решение.
Для справки, команда «Ахмат» под руководством главного тренера Станислава Черчесова одержала победу над командой «Зенит» из Санкт-Петербурга со счетом 1:0. После этой победы клуб из Грозного занимает 12-е место в таблице Российской Премьер-лиги с тремя очками.