Zenit legionerlari o‘yinda faollik ko‘rsatmayapti – Kobelev
Peterburgning Zenit futbol klubi sobiq futbolchisi Andrey Kobelev joriy mavsum Rossiya Premyer-ligasi boshlanishida jamoaning legioner futbolchilari o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Zenit so‘nggi yillarda oldingi kuchli o‘yinini yo‘qotgan. Xususan, Malcom va Klaudino jamoada o‘ynagan davrda klub kuchli natijalar ko‘rsatgan bo‘lsa, hozirgi xorijiy futbolchilar jamoa o‘yiniga to‘liq moslasha olmayapti.
Kobelevning so‘zlariga ko‘ra, legionerlar o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon eta olmayapti va maydonda yetarli darajada harakat qilmayapti. So‘nggi o‘yin natijalariga ko‘ra, Zenit o‘z maydonida Axmat klubiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Shu tariqa, to‘rt turdan so‘ng Sergey Semak boshchiligidagi jamoa besh ochko jamg‘arib, turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi. Keyingi turda Zenitga Moskvaning Spartak jamoasi raqiblik qiladi.
Uchrashuv Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tadi. Mutaxassislar fikricha, Zenitning natijalari hozircha kutilganidek emas.
Klub oldidagi asosiy vazifa legioner futbolchilar o‘yinini yaxshilash va jamoaning bir butun holda harakat qilishini ta’minlashdir. Shu orqali Zenit o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erishishi mumkin.

Легионеры Зенита не проявляют активности в игре – Кобелев
Бывший футболист петербургского Зенита Андрей Кобелев оценил игру легионеров команды в начале текущего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Зенит в последние годы утратил свою прежнюю мощную игру. В частности, когда в команде играли Малком и Клаудино, клуб показывал сильные результаты, тогда как нынешние иностранные футболисты не могут полностью адаптироваться к игре команды.
По словам Кобелева, легионеры не могут в полной мере проявить свои возможности и недостаточно активно действуют на поле. Согласно результатам последних игр, Зенит на своем поле потерпел поражение от клуба Ахмат со счетом 0:1.
Таким образом, после четырех туров команда под руководством Сергея Семака набрала пять очков и занимает восьмое место в турнирной таблице. В следующем туре Зениту будет противостоять московский Спартак.
Матч пройдет на стадионе Лужники. По мнению специалистов, результаты Зенита пока не соответствуют ожиданиям.
Основная задача клуба заключается в улучшении игры легионеров и обеспечении слаженной работы команды. Таким образом, Зенит сможет достичь поставленных целей.