Aldonin: Zenitning sust o‘yini ochko yo‘qotmoqda
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Evgeniy Aldonin joriy mavsumda “Zenit” jamoasining o‘yinini baholab, jamoa bosh murabbiyi Sergey Semakning ehtimoliy ishdan bo‘shatilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aldoninning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” jamoasi o‘z imkoniyatlaridan to‘liq foydalana olmayapti va bu natijada ochkolar yo‘qotilmoqda. U jamoaning o‘yin uslubi sust bo‘layotganini, hujumda zarur bosim va faollik yetishmayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, har qanday kuchli raqib himoyasini yorib o‘tish uchun faol va tashabbuskor harakat zarurligini aytdi. Aldonin fikricha, “Zenit” jamoasida natijalar bo‘lmasa, bosh murabbiy Sergey Semak atrofida muhokamalar va savollar ko‘payadi.
Mutaxassis, shuningdek, “Zenit”ning navbatdagi o‘yini “Spartak”ga qarshi bo‘lishini va bu uchrashuv jamoa murabbiyi uchun muhim ahamiyat kasb etishini qayd etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, aynan shu bahs murabbiyning kelajagi uchun hal qiluvchi bo‘lishi mumkin.

Aldonin: Игра Зенита теряет очки
Бывший футболист сборной России Евгений Aldonin оценил игру команды "Зенит" в текущем сезоне и высказал мнение о возможном увольнении главного тренера Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Aldonina, команда "Зенит" не может в полной мере использовать свои возможности, и в результате теряются очки. Он отметил, что стиль игры команды становится слабым, не хватает необходимого давления и активности в атаке.
Также он сказал, что для преодоления защиты любого сильного соперника необходимы активные и инициативные действия. По мнению Aldonina, если у команды "Зенит" не будет результатов, вокруг главного тренера Сергея Семака будет расти количество обсуждений и вопросов.
Специалист также отметил, что следующий матч "Зенита" будет против "Спартака", и эта встреча будет иметь важное значение для тренера команды. По его словам, именно этот матч может стать решающим для будущего тренера.