“Baltika”ning muvaffaqiyatli starti murabbiy bilan bog‘liq
Sobiq futbolchi Andrey Buyvolovning fikriga ko‘ra, Kaliningradning “Baltika” jamoasi Rossiya oliy ligasida aynan bosh murabbiy Andrey Talalayev sababli muvaffaqiyatli start oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Buyvolovning aytishicha, jamoaning hozirgi natijalari murabbiyning tajribasi va rahbarligi bilan bog‘liq. Unga ko‘ra, Talalayev o‘rtacha darajadagi futbolchilardan ham kuchli va jips jamoa tuza oladi.
Shuning uchun “Baltika”ning hozirgi yutuqlari tasodif emas. Buyvolov, shuningdek, “Baltika” keyingi o‘yinlarda tempini biroz pasaytirishi mumkinligini ta’kidladi, biroq jamoa quyi o‘rinlar uchun kurashga tushib qolmaydi.
O‘tgan mavsumda “Baltika” PARI ligasida g‘alaba qozongan edi. Yangi mavsumda esa jamoa hali biror marta ham mag‘lub bo‘lmadi.
To‘rt tur davomida “Baltika” 12 ochkodan 8 tasini qo‘lga kiritdi. Shu vaqt ichida jamoa kuchli raqiblar – Moskvaning “Dinamo”si, “Spartak”i va “Krylya Sovetov” kabi jamoalarga qarshi maydonga tushdi.
Ayniqsa, “Krylya Sovetov” safida hujumchi Vadim Rakov faol o‘yin ko‘rsatdi. Shu tarzda, “Baltika” yangi mavsumni ishonchli boshladi va yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda.

Успешный старт "Балтики" связан с тренером
По мнению бывшего футболиста Андрея Буйволова, команда "Балтика" из Калининграда успешно стартовала в Российской Премьер-Лиге благодаря главному тренеру Андрею Талалаеву. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Буйволова, текущие результаты команды связаны с опытом и руководством тренера. Он считает, что Талалаев может создать сильную и сплоченную команду даже из футболистов среднего уровня.
Поэтому текущие достижения "Балтики" не являются случайностью. Буйволов также отметил, что "Балтика" может немного снизить темп в следующих играх, однако команда не окажется в борьбе за нижние места.
В прошлом сезоне "Балтика" одержала победу в лиге PARI. В новом сезоне команда еще ни разу не потерпела поражение.
За четыре тура "Балтика" набрала 8 очков из 12 возможных. За это время команда сыграла против сильных соперников, таких как московские "Динамо", "Спартак" и "Крылья Советов".
Особенно активную игру показал нападающий "Крыльев Советов" Вадим Раков. Таким образом, "Балтика" уверенно начала новый сезон и показывает хорошие результаты.