Moskvadagi CSKA va sobiq SSSR terma jamoasi faxriysi Vladimir Ponomaryov Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida bo‘lib o‘tgan “Spartak” va “Lokomotiv” o‘rtasidagi uchrashuvda “Spartak” himoyasini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa himoyasida Babich bilan mustahkam natijaga erishib bo‘lmaydi. Ponomaryovning aytishicha, bunday himoya kuchli emas, aksincha, zaif va oson yoriladi.
Eslatib o‘tamiz, “Spartak” safarda “Lokomotiv”ga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu uchrashuv 9-avgust, shanba kuni o‘tkazildi.
Mazkur natijadan so‘ng “Spartak” to‘rt tur yakuniga ko‘ra atigi to‘rt ochko jamg‘ardi va turnir jadvalining ikkinchi yarmida bormoqda. Klub so‘nggi o‘yinlarda barqaror natija ko‘rsata olmayapti.
Mutaxassislar va muxlislar jamoa himoyasidagi muammolarga e’tibor qaratmoqda. “Spartak” oldinda o‘z o‘yinini yaxshilash uchun himoyadagi xatolar ustida ishlashi lozim.
Shu bilan birga, murabbiylar shtabi tarkibda o‘zgarishlar qilish imkoniyatini ham ko‘rib chiqishi kerak. Jamoa natijalarini yaxshilash uchun har bir futbolchi o‘z mas’uliyatini to‘liq anglab, maydonda faol harakat qilishi muhim.

Футбольный ветеран ЦСКА раскритиковал слабости защиты "Спартака"
Легенда ЦСКА и бывший игрок сборной СССР Владимир Пономарев раскритиковал защиту «Спартака» в матче против «Локомотива», который прошел в рамках четвертого тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, с защитой, состоящей из Бабича, добиться стабильного результата невозможно. По словам Пономарева, такая защита не сильна, а наоборот, слабая и легко пробивается.
Напомним, что «Спартак» проиграл «Локомотиву» в гостях со счетом 2:4. Этот матч состоялся 9 августа, в субботу.
После этого результата «Спартак» набрал всего четыре очка по итогам четырех туров и находится в нижней части турнирной таблицы. Клуб не может показать стабильный результат в последних играх.
Специалисты и болельщики обращают внимание на проблемы в защите команды. «Спартаку» необходимо работать над ошибками в защите, чтобы улучшить свою игру впереди.
В то же время тренерский штаб должен рассмотреть возможность изменений в составе. Для улучшения результатов команды важно, чтобы каждый футболист полностью осознавал свою ответственность и активно действовал на поле.