Sobiq Moskva “Dinamo” klubi futbolchisi Maksim Romashchenko Rossiya chempionatida “Baltika” jamoasining muvaffaqiyatli boshlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Romashchenkoga ko‘ra, “Baltika” tarkibi o‘tgan mavsumdan deyarli o‘zgarmagan. Futbolchilar bir-biri bilan yaxshi o‘ynashadi va maydonda har bir hamkasbidan nimani kutishni yaxshi bilishadi.
Bu esa jamoaning o‘zaro tushunishi va bir-biriga ishonchini oshiradi. Eslatib o‘tamiz, “Baltika” jamoasi chempionatning dastlabki to‘rt turida sakkiz ochko to‘pladi.
Jamoa ikki marta g‘alaba qozondi va ikki bor durang natija qayd etdi. Ayniqsa, jamoa safarda Moskvaning mashhur “Spartak” klubini yirik hisobda mag‘lub etdi.
O‘sha uchrashuvda “Baltika” uchta to‘p kiritdi va raqib darvozasini ishg‘ol qildi. O‘tgan mavsumda “Baltika” PARI Ligasi g‘olibi bo‘lgan edi.
Hozirda jamoani taniqli rossiyalik murabbiy Andrey Talalayev boshqarib kelmoqda. Jamoaning muvaffaqiyatli o‘yini muxlislar va futbol mutaxassislari tomonidan e’tirof etilmoqda.

Бывший игрок московского “Динамо” Максим Ромашченко высказал мнение о успешном начале команды “Балтика” в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Ромашченко, состав “Балтики” практически не изменился с прошлого сезона. Футболисты хорошо играют друг с другом и знают, чего ожидать от каждого партнера на поле.
Это повышает взаимопонимание и доверие в команде. Напоминаем, что команда “Балтика” набрала восемь очков в первых четырех турах чемпионата.
Команда одержала две победы и зафиксировала два ничейных результата. Особенно команда крупно обыграла знаменитый московский клуб “Спартак” на выезде.
В том матче “Балтика” забила три гола и захватила ворота соперника. В прошлом сезоне “Балтика” стала победителем PARI Лиги.
В настоящее время команду возглавляет известный российский тренер Андрей Талалаев. Успешная игра команды признается болельщиками и футбольными специалистами.