Garnacho Chelsiga o‘tish uchun Manchesterdan ruxsat so‘radi
Alejandro Garnacho Manchester Yunayted jamoasidan Chelsi klubiga o‘tishni qat’iy maqsad qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U transfer oynasi yopilguniga qadar yangi jamoaga o‘tishga harakat qilmoqda. Ruben Amorim 21 yoshli futbolchiga jamoada o‘rin topilmasligini bildirgan va Garnacho London klubi taklifiga rozilik bergan.
Biroq Chelsi klubi hali Manchester Yunaytedning transfer shartlariga to‘liq javob bera olgani yo‘q. Ma’lumotlarga ko‘ra, argentinalik futbolchi jamoa rahbariyatidan Chelsiga o‘tishga ruxsat berishni so‘ramoqda.
U rahbariyatga “Agar meni Chelsiga qo‘yib yubormasangiz, keyingi olti oydan o‘n ikki oygacha maydonga chiqmayman”, deganini bildirgan. Bu holat Garnachoning aynan Enso Mareska boshchiligidagi jamoaga o‘tishni istayotganini ko‘rsatmoqda.
Futbolchining boshqa klublarga o‘tish borasida qiziqishi yo‘q. Manchester Yunayted esa futbolchining Chelsiga o‘tishi uchun qo‘yilgan shartlarni ko‘rib chiqmoqda.
Hozircha ikki klub o‘rtasida yakuniy kelishuvga erishilmagan. Shu sababli transfer masalasi hali ochiq qolmoqda.

Гарначо попросил разрешение у Манчестера на переход в Челси
Алехандро Гарначо поставил перед собой твердую цель перейти из Манчестер Юнайтед в клуб Челси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он пытается перейти в новую команду до закрытия трансферного окна. Рубен Аморим сообщил 21-летнему футболисту, что в команде не найдется для него места, и Гарначо согласился на предложение лондонского клуба.
Однако клуб Челси пока не смог полностью ответить на условия трансфера Манчестер Юнайтед. По данным, аргентинский футболист просит руководство клуба разрешить ему перейти в Челси.
Он заявил руководству: "Если вы не отпустите меня в Челси, я не выйду на поле в течение следующих шести месяцев или даже года". Эта ситуация показывает, что Гарначо хочет перейти именно в команду под руководством Энсо Марески.
Футболист не проявляет интереса к переходу в другие клубы. Манчестер Юнайтед рассматривает условия, при которых футболист может перейти в Челси.
Пока между двумя клубами не достигнуто окончательное соглашение. Поэтому вопрос трансфера остается открытым.