PSJ Hakimi so‘zlarini intervyudan olib tashlashga urindi
PSJ futbol klubi himoyachisi Ashraf Hakimi frantsuz telekanali Canal Plusga bergan intervyusidagi ayrim so‘zlarini olib tashlashga harakat qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati Hakimining o‘zini «Oltin to‘p» mukofotiga munosib deb hisoblaganini bildirgan fikridan norozi bo‘lgan. Futbolchi intervyusida chorak final, yarim final va final bosqichlarida gol urganini, himoya chizig‘ida o‘ynashiga qaramay, ushbu mukofotga loyiq ekanini aytgan.
PSJ klubi hozirda hujumchi Usmon Dembelega mukofotni olishda yordam bermoqda. Shu bilan birga, jamoada boshqa futbolchi ham «Oltin to‘p»ni olsa, bunga qarshi emasligini bildirgan.
Biroq Hakimining so‘zlari klub tomonidan bahsli va baholi deb topilgan. Intervyu mazmunini o‘zgartirishga urinish muvaffaqiyatsiz tugagan, chunki Hakimi bunga qat’iy qarshi chiqqan.
U o‘z fikrini ochiq aytishga to‘liq haqli ekanini ta’kidlagan. Klub vakillari esa yuzaga kelgan vaziyat jamoa muhitiga salbiy ta’sir ko‘rsatmaganini alohida qayd etgan.

ПСЖ Хакими попытался удалить свои слова из интервью
Защитник футбольного клуба ПСЖ Ашраф Хакими пытался удалить некоторые слова из своего интервью, данного французскому телеканалу Canal Plus. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба выразило недовольство по поводу мнения Хакими о том, что он достоин награды «Золотой мяч». В интервью футболист заявил, что забивал голы на стадии четвертьфинала, полуфинала и финала, и, несмотря на то что играет в защите, он заслуживает эту награду.
Клуб ПСЖ в настоящее время помогает нападающему Усману Дембеле получить награду. В то же время другой игрок команды заявил, что не против, если он также получит «Золотой мяч».
Однако слова Хакими были признаны спорными и проблемными клубом. Попытка изменить содержание интервью завершилась неудачей, так как Хакими решительно выступил против этого.
Он подчеркнул, что имеет полное право открыто выражать свое мнение. Представители клуба отдельно отметили, что возникшая ситуация не оказала негативного влияния на атмосферу в команде.