Zenit Lukas Beltran uchun Fiorentinaga 10 million yevro taklif qiladi
Rossiyaning “Zenit” futbol klubi Italiyaning “Fiorentina” jamoasida to‘p surayotgan argentinalik yarim himoyachi Lukas Beltran uchun o‘n million yevro taklif qilishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Radio CRC jurnalisti Marko Jordano o‘z manbalariga tayanib xabar bermoqda. Ma’lum qilinishicha, “Zenit” klubi 24 yoshli futbolchining o‘yinini diqqat bilan kuzatib bormoqda.
Klub vakillari Beltranning bir nechta pozitsiyada harakat qila olishini va hujumda samarali o‘yin ko‘rsata olishini alohida ta’kidlamoqda. Shu bilan birga, futbolchining o‘zi ham Rossiya klubidan kelgan taklifga qiziqish bildirgan va Rossiya Premyer ligasida o‘ynashga tayyorligini bildirgan.
Lukas Beltranning “Fiorentina” klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. Transfer bozoridagi qiymati esa 18 million yevroga teng baholanmoqda.
2024/2025 yilgi mavsumda Beltran barcha klub musobaqalarida jami 47 o‘yinda maydonga tushib, oltita gol urgan va oltita golli uzatma amalga oshirgan. Shu tariqa, u jamoasining muhim o‘yinchilaridan biri sifatida e’tirof etilmoqda.

Зенит предлагает Фиорентине 10 миллионов евро за Лукаса Бельтрана
Российский футбольный клуб «Зенит» готов предложить десять миллионов евро аргентинскому полузащитнику Лукас Бельтрану, который выступает за итальянскую «Фиорентину». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает журналист Radio CRC Марко Джордано, ссылаясь на свои источники. Известно, что клуб «Зенит» внимательно следит за игрой 24-летнего футболиста.
Представители клуба подчеркивают, что Бельтран может действовать на нескольких позициях и демонстрировать эффективную игру в атаке. При этом сам футболист также проявил интерес к предложению российского клуба и заявил о готовности играть в Российской Премьер-Лиге.
Действующий контракт Лукаса Бельтрана с клубом «Фиорентина» рассчитан до 30 июня 2028 года. Его рыночная стоимость оценивается в 18 миллионов евро.
В сезоне 2024/2025 Бельтран провел 47 матчей во всех клубных соревнованиях, забив шесть голов и сделав шесть голевых передач. Таким образом, он признается одним из ключевых игроков своей команды.