Osinkin murabbiylikdagi tanaffus va hissiyotlar haqida
Sobiq "Krylya Sovetov" jamoasi bosh murabbiyi Igor Osinkin o‘zining murabbiylik faoliyatidagi tanaffusi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbol sohasidagi ish faoliyati davomida his qilinadigan hissiyotlar va hayajon hozirgi paytda yetishmayapti. Osinkin har qanday murabbiyda bo‘ladigan kuchli ruhiy holat va hayajonning yo‘qligi oddiy insonlarga nisbatan ancha sezilarli ekanini ta’kidladi.
U bu holatni hayotning o‘zi deb hisoblaydi. Murabbiy, shuningdek, faoliyatidagi ushbu tanaffusdan unumli foydalanishni rejalashtirayotganini aytdi.
U o‘z ustida ishlash, yangi bilim va tajribalarni o‘rganish uchun vaqt ajratishni maqsad qilganini bildirdi. Ma’lumot uchun, Igor Osinkin 2020 yildan boshlab "Krylya Sovetov" jamoasini boshqargan.
Ammo, Rossiya chempionatining o‘tgan mavsumi yakunlangach, u klubni tark etdi. Hozirda ushbu jamoaga Magomed Adiyev bosh murabbiy etib tayinlangan.

Осинкин о перерывах и эмоциях в коучинге
Бывший главный тренер команды "Крылья Советов" Игорь Осинкин высказался о своем перерыве в тренерской деятельности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время не хватает эмоций и волнения, которые ощущаются в процессе работы в футболе. Осинкин отметил, что отсутствие сильного психического состояния и волнения, которое бывает у любого тренера, значительно заметно по сравнению с обычными людьми.
Он считает это состояние самой жизнью. Тренер также сказал, что планирует эффективно использовать этот перерыв в своей деятельности.
Он сообщил, что ставит перед собой цель выделить время для работы над собой, изучения новых знаний и опыта. Для справки, Игорь Осинкин руководил командой "Крылья Советов" с 2020 года.
Однако после завершения прошлого сезона Российской Премьер-лиги он покинул клуб. В настоящее время главным тренером этой команды назначен Магомед Адиyev.