Ernest Poku Bayer bilan besh yillik shartnoma imzoladi
Bayer futbol klubi hujumchi Ernest Poku bilan shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Germaniyaning ushbu klubi rasmiy saytida ma’lumot berildi. Niderlandiyalik hujumchi besh yil muddatga mo‘ljallangan mehnat shartnomasiga imzo chekdi.
Germaniya ommaviy axborot vositalari xabariga ko‘ra, Poku Leverkuzen jamoasiga bonuslarsiz 10 million yevroga tushgan. O‘tgan mavsumda 21 yoshli vinger AZ Alkmaar jamoasi safida barcha musobaqalarda 42 ta o‘yin o‘tkazdi.
U ushbu bellashuvlarda uchta gol urdi va sakkizta golli uzatmani amalga oshirdi. Poku Bundesligadagi ilk uchrashuvini 23 avgust kuni o‘tkazishi mumkin.
Germaniya chempionati birinchi turida Leverkuzen jamoasi Hoffenhaym bilan bahs olib boradi. Shu tariqa, yosh futbolchi yangi klubida o‘zining debyut o‘yinini o‘tkazish imkoniyatiga ega bo‘ladi.

Эрнест Покю подписал пятилетний контракт с Байером
Футбольный клуб Байер объявил о подписании контракта с нападающим Эрнестом Покю. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта информация была опубликована на официальном сайте клуба из Германии. Нидерландский нападающий подписал трудовой контракт на срок пять лет.
По информации немецких СМИ, Покю обошелся команде Леверкузена в 10 миллионов евро без бонусов. В прошлом сезоне 21-летний вингер провел 42 матча за команду AZ Алкмаар во всех соревнованиях.
Он забил три гола и сделал восемь голевых передач в этих матчах. Покю может провести свою первую встречу в Бундеслиге 23 августа.
В первом туре чемпионата Германии команда Леверкузена сыграет с Хоффенхаймом. Таким образом, молодой футболист получит возможность провести свой дебютный матч в новом клубе.