Radchenko: “Spartak” va “Zenit” o‘yini har ikki jamoa uchun muhim
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Radchenko Rossiya chempionatining navbatdagi “Spartak” va “Zenit” o‘yiniga oid fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, hozirda “Spartak” jamoasida barqarorlik yetishmayapti, garchi tarkibi kuchli bo‘lsa-da. Mutaxassisning fikriga ko‘ra, agar “qizil-oq”lar ochkolarni yo‘qotishda davom etsa, bosh murabbiy Dejan Stankovich iste’foga chiqarilishi mumkin.
Radchenko bu uchrashuv har ikki jamoa va ularning rahbariyati uchun ham juda muhim bo‘lishini aytdi. Unga ko‘ra, bu bahsda har ikki tomon uchun natija katta ahamiyat kasb etadi.
“Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi Rossiya oliy ligasining to‘rtinchi turi doirasidagi o‘yin 16-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi.
Mazkur bahsda jamoalar o‘z oldilariga yuqori natija qo‘yishgan va muxlislar ham qiziqarli o‘yin kutmoqda. Shu sababli, bu bellashuv mavsum uchun muhim ahamiyat kasb etadi.

Радченко: “Спартак” и “Зенит” игра важна для обеих команд
Бывший футболист сборной России Дмитрий Радченко поделился своими мыслями о предстоящей игре “Спартак” и “Зенит” в рамках чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в настоящее время “Спартаку” не хватает стабильности, несмотря на сильный состав. По мнению специалиста, если “красно-белые” продолжат терять очки, главный тренер Деян Станкович может быть отправлен в отставку.
Радченко сказал, что этот матч будет очень важен для обеих команд и их руководства. По его словам, результат в этой встрече имеет большое значение для обеих сторон.
Игра между “Спартаком” и “Зенитом” в рамках четвертого тура Российской Премьер-Лиги состоится 16 августа. Встреча начнется в 17:30 по московскому времени.
В этом матче команды ставят перед собой высокие цели, и болельщики также ожидают интересной игры. Поэтому это противостояние имеет важное значение для сезона.