Aspilikueta 15 yildan so‘ng Osasunaga qaytishi mumkin
Himoyachi Sesar Aspilikueta shu yil yozda Atletiko klubini tark etdi va erkin agent maqomini oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mahalliy manbalarga ko‘ra, endilikda Aspilikueta o‘zining sobiq jamoasi Osasuna safiga qaytishi mumkin. Pampolona shahri vakillari 35 yoshli futbolchi bilan shartnoma imzolash imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
Sesar Aspilikueta Osasuna tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U ushbu klubni bundan 15 yil avval, ya’ni 2010 yilning yozida tark etib, Marsel jamoasiga o‘tgan edi.
Shundan so‘ng, futbolchi bir necha mavsum davomida Chelsi va Atletiko klublarida ham faoliyat olib bordi. Osasuna uchun 2025/2026 yilgi mavsum 19 avgust, seshanba kuni boshlanadi.

Aspilikueta может вернуться в Осасуну через 15 лет
Защитник Сесар Аспиликуэта покинул клуб Атлетико этим летом и стал свободным агентом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По местным источникам, теперь Аспиликуэта может вернуться в свой бывший клуб Осасуну. Представители города Памплона рассматривают возможность подписания контракта с 35-летним футболистом.
Сесар Аспиликуэта является воспитанником Осасуны. Он покинул этот клуб 15 лет назад, летом 2010 года, перейдя в команду Марсель.
После этого футболист также выступал несколько сезонов за клубы Челси и Атлетико. Сезон 2025/2026 для Осасуны начнется 19 августа, во вторник.
В этот день команда проведет матч первого тура чемпионата Испании в гостях против клуба Реал. Руководство клуба ставит цель добиться высоких результатов в новом сезоне, усилив состав опытным защитником.