Donnarumma va PSJ o‘rtasida shartnoma kelishmovchiligi yuzaga keldi
Enso Rayola, Janluiji Donnarumma agenti, "Pari Sen-Jermen" klubi o‘z mijoziga nisbatan munosabatidan norozi ekanini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, tomonlar shartnomani uzaytirish borasida kelishuvga erisha olmadi. Amaldagi shartnoma muddati kelasi yil yozda yakunlanishi kerak edi, biroq darvozabon klubni allaqachon ushbu oyda tark etishini e’lon qildi.
Enso Rayola jurnalistlarga bergan intervyusida shunday dedi: "Biz 'Pari Sen-Jermen' klubidan juda xafa bo‘ldik. To‘rt yillik hamkorlikdan so‘ng klub bizga hech qanday hurmat ko‘rsatmadi.
Janluiji maoshini kamaytirishga ham tayyor edi, ammo klub taklif qilingan shartlarni yana o‘zgartirib yubordi". O‘tgan haftada "Pari Sen-Jermen" klubi yangi darvozabon Lyuka Shevaleni o‘z safiga qo‘shib oldi.
U Donnarumma o‘rniga taklif qilindi, chunki italiyalik futbolchi yangi shartnoma shartlarini qabul qilishdan bosh tortdi. Shu tariqa, klub Donnarumma bilan shartnomani uzaytira olmadi va uning o‘rniga boshqa darvozabonni jalb etdi.

Между Доннаруммой и ПСЖ возникло соглашение о контракте
Энсо Райола, агент Джанлуиджи Доннаруммы, заявил, что клуб "Пари Сен-Жермен" недоволен отношением к своему клиенту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, стороны не смогли достичь соглашения о продлении контракта. Действующий контракт должен был истечь следующим летом, однако вратарь уже объявил о своем намерении покинуть клуб в этом месяце.
В интервью журналистам Энсо Райола сказал: "Мы очень расстроены клубом 'Пари Сен-Жермен'. После четырех лет сотрудничества клуб не проявил к нам никакого уважения.
Джанлуиджи был готов даже снизить свою зарплату, но клуб снова изменил предложенные условия". На прошлой неделе клуб "Пари Сен-Жермен" подписал нового вратаря Люка Шевалини.
Он был предложен вместо Доннаруммы, так как итальянский футболист отказался принимать условия нового контракта. Таким образом, клуб не смог продлить контракт с Доннаруммой и привлек другого вратаря.