Pisarskiy diskvalifikatsiya ishini qayta ko‘rib chiqishni so‘radi
Hujumchi Vladimir Pisarskiy Rossiya futbol ittifoqi prezidenti Aleksandr Dyukovga murojaat qilib, o‘zining diskvalifikatsiyasi bo‘yicha ishni ko‘rib chiqishni va tekshiruv o‘tkazishni so‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, futbolchi shartli ravishda uch yilga va haqiqiy bir yilga musobaqalardan chetlashtirilgan. Pisarskiyning manfaatlarini himoya qilayotgan yuridik kompaniya matbuot xizmatining xabar berishicha, u RFIning etika qo‘mitasi rahbari Andrey Stukalovning bayonotlariga baho berishni so‘ragan.
Pisarskiy fikriga ko‘ra, Stukalov tergov tafsilotlarini oshkor qilgan, bu esa amaldagi tartibga zid hisoblanadi. Bundan tashqari, Pisarskiyni diskvalifikatsiya qilish qarorini RFIda ishlagan ikki kishi qabul qilgan.
Amaldagi qonunchilikka ko‘ra, bunday holatga yo‘l qo‘yilmaydi. Pisarskiyga nisbatan chetlatish qarori uning o‘zi o‘ynagan klublar ishtirokidagi o‘yinlarga garov tikkanlikda ayblanganidan keyin chiqarilgan.
Shundan so‘ng, futbolchining asosiy jamoasi “Krylya Sovetov” va ijaraga o‘tgan “Sochi” klubi u bilan shartnomani bekor qilgan. Hozirda Pisarskiy ushbu qarorlarni qayta ko‘rib chiqishni va adolatli baho berilishini talab qilmoqda.

Писарский запросил пересмотр дела о дисквалификации
Нападающий Владимир Писарский обратился к президенту Российского футбольного союза Александру Дюкову с просьбой пересмотреть дело о своей дисквалификации и провести проверку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что футболист условно дисквалифицирован на три года и фактически на один год от соревнований. Юридическая компания, представляющая интересы Писарского, сообщила, что он попросил оценить заявления председателя этического комитета РФС Андрея Стукалова.
По мнению Писарского, Стукалов раскрыл детали расследования, что противоречит действующим правилам. Кроме того, решение о дисквалификации Писарского было принято двумя людьми, работавшими в РФС.
Согласно действующему законодательству, такие ситуации недопустимы. Решение о дисквалификации Писарского было принято после того, как его обвинили в ставках на игры с участием клубов, за которые он сам играл.
После этого основной клуб футболиста "Крылья Советов" и арендованный "Сочи" расторгли с ним контракт. В настоящее время Писарский требует пересмотра этих решений и справедливой оценки.