Karreras "Real" safidagi ilk o‘yinidan so‘ng fikr bildirdi
Madridning "Real" jamoasi chap qanot himoyachisi Alvaro Karreras jamoa safida ilk bor maydonga tushganidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning norasmiy debyuti Avstriyaning "Tirol" klubi bilan o‘rtoqlik uchrashuvida bo‘lib o‘tdi. Ushbu uchrashuvda "Real" 4:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Yangi futbolchi asosiy tarkibda maydonga tushdi va 63 daqiqa davomida o‘ynadi. Alvaro Karreras intervyusida "Real" jamoasining futbolkasini kiyish men uchun katta sharaf ekanini ta’kidladi.
U jamoada uni yaxshi kutib olishganini, hech qanday muammo yo‘qligini, mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rishda davom etishi zarurligini aytdi. Futbolchi uchun o‘rtoqlik uchrashuvi yoki rasmiy bahs bo‘lishidan qat’i nazar, har bir o‘yin muhimligini qayd etdi.
U har doim g‘alabaga intilish va o‘z ustida ishlash lozimligini ta’kidladi. Shuningdek, Karreras murabbiy talablariga moslashayotganini, jamoada qanday o‘ynash kerakligi haqida aniq tasavvur borligini, eng muhimi esa har doim g‘alaba qozonish ekanini bildirdi.
Ma’lumot uchun, "Real" joriy yilning iyul oyida Alvaro Karrerasni Portugaliyaning "Benfika" klubidan 50 million yevro evaziga xarid qilgan edi.

Каррера высказался после своего первого матча в составе "Реала"
Защитник левого фланга мадридского "Реала" Альваро Каррерас высказал свои мысли после того, как впервые вышел на поле в составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его неофициальный дебют состоялся в товарищеском матче с австрийским клубом "Тироль". В этом матче "Реал" одержал победу со счетом 4:0.
Новый футболист вышел на поле в основном составе и играл 63 минуты. В интервью Альваро Каррерас отметил, что носить футболку "Реала" для него большая честь.
Он сказал, что его хорошо встретили в команде, проблем нет, и необходимо продолжать серьезную подготовку к сезону. Футболист отметил, что независимо от того, является ли это товарищеским матчем или официальной игрой, каждое выступление имеет значение.
Он подчеркнул, что всегда нужно стремиться к победе и работать над собой. Также Каррерас сообщил, что он адаптируется к требованиям тренера, у него есть четкое представление о том, как играть в команде, и самое главное — всегда добиваться победы.
Для справки, "Реал" приобрел Альваро Каррераса у португальского клуба "Бенфика" за 50 миллионов евро в июле текущего года.