Barselona Sheshkoni Levandovskiy o‘rniga taklif qilmoqchi edi
Manchester Yunayted futbol klubi yaqinda 22 yoshli hujumchi Benyamin Sheshkoni o‘z tarkibiga qo‘shib oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U avval Germaniyaning RB Leyptsig jamoasida ikki yil davomida o‘ynagan. Yangi shartnoma besh yil muddatga tuzildi.
Klublar o‘rtasidagi kelishuvga ko‘ra, futbolchining transferi uchun jami 85 million yevro, jumladan bonuslar ham to‘lanadi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Ispaniyaning mashhur klubi Barselona ham Benyamin Sheshkoni o‘z tarkibiga qo‘shishni rejalashtirgan edi.
Klubning sport direktori Deku futbolchini Robert Levandovskiyning o‘rnini bosuvchi sifatida ko‘rgan. Barselona Sheshkoni Polsha hujumchisi bilan xayrlashgach, kelasi yozda taklif qilishni mo‘ljallagan edi.
Biroq endi bu imkoniyat o‘z ahamiyatini yo‘qotdi, chunki futbolchi allaqachon Angliya grandiga o‘tdi. Sheshkoning transferi futbol jamoatchiligi e’tiborini tortdi.
U o‘zining yoshiga qaramay, yuqori saviyada o‘ynash tajribasiga ega va yangi jamoasida asosiy hujumchilardan biri bo‘lishi kutilmoqda. Manchester Yunayted ushbu transfer orqali hujum chizig‘ini kuchaytirmoqchi.

Барселона хотела предложить Шевченко вместо Левандовски
Футбольный клуб Манчестер Юнайтед недавно подписал 22-летнего нападающего Бенжамена Шешко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он ранее играл два года в немецком клубе РБ Лейпциг. Новый контракт был подписан на пять лет.
Согласно соглашению между клубами, за трансфер футболиста будет выплачено в общей сложности 85 миллионов евро, включая бонусы. По данным, известный испанский клуб Барселона также планировал подписать Бенжамена Шешко.
Спортивный директор клуба Деку рассматривал футболиста как замену Роберту Левандовскому. Барселона планировала сделать предложение после того, как попрощается с польским нападающим, следующим летом.
Однако теперь эта возможность утратила свое значение, так как футболист уже перешел в английский гранд. Трансфер Шешко привлек внимание футбольной общественности.
Несмотря на свой возраст, он имеет опыт игры на высоком уровне и ожидается, что станет одним из основных нападающих в своей новой команде. Манчестер Юнайтед хочет усилить свою атакующую линию через этот трансфер.