Futbol bo‘yicha mutaxassis Andrey Kobelev ilgari Moskvaning “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida Grozniy shahrining “Axmat” jamoasi istiqbollari haqida to‘xtaldi. Kobelevning ta’kidlashicha, “Axmat” jamoasi yangi bosh murabbiy Stanislav Cherchesov qo‘l ostida ham eng kuchli beshlikka kira olmaydi.
Uning fikricha, bu jamoa 6-10-o‘rinlar uchun yaxshi jamoa hisoblanadi. Cherchesov boshchiligida “Axmat” o‘zining birinchi uchrashuvida Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga qarshi maydonga tushdi va 1:0 hisobida minimal g‘alabaga erishdi.
Hozirgi kunga kelib, jamoa Rossiya Premer-ligasi doirasida to‘rtta uchrashuv o‘tkazdi va uch ochko jamg‘ardi. Turnir jadvalida “Axmat” hozirda 12-o‘rinni egallab turibdi.
Keyingi turda esa Grozniy jamoasi Samaradagi “Qanotlar” jamoasi bilan bellashadi. Mutaxassislar fikricha, “Axmat” jamoasi uchun mavsumning asosiy vazifasi o‘rta pog‘onada qolish bo‘ladi.

Кобелев: “Ахмат” не может войти в сильную пятерку
Футбольный специалист Андрей Kobelev ранее работал главным тренером московского клуба “Динамо”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он остановился на перспективах грозненского клуба “Ахмат”. По словам Kobelev, команда “Ахмат” под руководством нового главного тренера Станислава Черчесова также не сможет войти в сильную пятерку.
По его мнению, эта команда является хорошей для 6-10 мест. Под руководством Черчесова “Ахмат” в своем первом матче вышел против санкт-петербургского “Зенита” и добился минимальной победы со счетом 1:0.
На сегодняшний день команда провела четыре матча в рамках Российской Премьер-лиги и набрала три очка. В турнирной таблице “Ахмат” сейчас занимает 12-е место.
В следующем туре грозненская команда встретится с самарскими “Крыльями”. По мнению специалистов, основной задачей для команды “Ахмат” в сезоне будет оставаться в средней части таблицы.