Bulykin: Dinamoga ishonch va g‘alabalar yetishmayapti
Rossiya terma jamoasi va poytaxtning "Dinamo" klubi sobiq futbolchisi Dmitriy Bulykin Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoaning 2025-2026 yilgi mavsum boshidagi o‘yinlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, jamoada yaxshi tarkib va tajribali murabbiy bor, biroq futbolchilar hali to‘liq ishonch hosil qilmagan. Unga ko‘ra, muvaffaqiyat uchun bir necha uchrashuvda g‘alaba qozonish kerak, shunda jamoaning o‘yini yaxshilanadi va natijalar ham yaxshi bo‘ladi.
Bu fikrlarni ekspert "Match TV" telekanali orqali yetkazdi. To‘rt turdan so‘ng Rossiya oliy ligasida Karpin jamoasi besh ochko to‘plab, turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi.
"Belo-goluboylar" peshqadam "Lokomotiv"dan yetti ochkoga ortda qolmoqda. Navbatdagi uchrashuvda "Dinamo" o‘z maydonida poytaxtning boshqa bir jamoasi - TsSKAni qabul qiladi.
Ushbu derbi 17-avgust kuni "VTB Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi. Jamoa oldida hali ko‘plab muhim uchrashuvlar kutmoqda.

Булыкин: Динамо не хватает уверенности и побед
Бывший футболист сборной России и московского клуба "Динамо" Дмитрий Булыкин высказал свое мнение о играх команды под руководством Валерия Карпина в начале сезона 2025-2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Булыкина, в команде есть хороший состав и опытный тренер, однако игроки пока не полностью уверены в себе. По его мнению, для достижения успеха необходимо выиграть несколько матчей, тогда игра команды улучшится, и результаты будут тоже хорошими.
Эти мысли эксперт донес через телеканал "Матч ТВ". После четырех туров команда Карпина набрала пять очков и занимает девятое место в турнирной таблице российской премьер-лиги.
"Белые-голубые" отстают от лидера "Локомотива" на семь очков. В следующем матче "Динамо" примет на своем поле другую столичную команду - ЦСКА.