Adiyev: Kubok o‘yiniga jiddiy tayyorgarlik ko‘rilmoqda
Krilya Sovetov bosh murabbiyi Magomed Adiyev Sochi jamoasiga qarshi o‘yin oldidan Matbuot uchun o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiydan jamoa muxlislari kubok uchrashuvida ham yaxshi natija kutayotganiga oid savol berildi. Adiyev bunga javoban, albatta, harakat qilishlarini, natija esa o‘yin yakunida ma’lum bo‘lishini aytdi.
U kubok bahslariga juda jiddiy yondashayotganini, g‘alaba uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga harakat qilishini ta’kidladi. Shuningdek, tarkibdagi o‘zgarishlar va yosh futbolchi debyuti haqida ham so‘z bordi.
Murabbiy Ignatenko yig‘inlarda o‘zini yaxshi ko‘rsatganini, mashg‘ulotlarda ham jamoa bilan bo‘layotganini, endi unga asosiy tarkibda maydonga tushish vaqti kelganini bildirdi. Bundan tashqari, jamoada yirik hujumchi bo‘lishi ham muhimligini qayd etdi va bu variantni ham sinab ko‘rish zarurligini aytdi.
Sochi jamoasi har o‘yinda o‘z o‘yinini yaxshilayotganiga oid savolga javoban, Adiyev raqib kuchli va tajribali futbolchilarga ega ekanini, murabbiy turli sxemalarni sinab ko‘rayotganini, natijani o‘yin ko‘rsatishini ta’kidladi. Bugungi o‘yinda tarkibda deyarli hujumchi yo‘qligi, bu holatda esa Maksim Muxinni qanday to‘xtatish mumkinligi haqida so‘ralganda, Adiyev Muxin o‘tgan o‘yinda yaxshi o‘ynaganini va uzoq masofadan gol urgani, hujumda esa Misha Ignatov faol ishtirok etishini kutayotganini aytdi.

Адиyev: Кубковая игра готовится серьезно
Главный тренер "Крыльев Советов" Магомед Адиyev высказал свои мысли для прессы перед игрой с командой "Сочи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренеру был задан вопрос о том, что болельщики команды ожидают хорошего результата в кубковом матче. Адиyev в ответ сказал, что они, конечно, будут стараться, а результат станет известен по окончании игры.
Он отметил, что очень серьезно подходит к кубковым матчам, стараясь использовать все возможности для победы. Также речь шла об изменениях в составе и дебюте молодого футболиста.
Тренер сообщил, что Игнатенко хорошо проявил себя на сборах, также участвует в тренировках с командой, и теперь пришло время ему выйти на поле в основном составе. Кроме того, он подчеркнул важность наличия крупного нападающего в команде и сказал, что необходимо попробовать и этот вариант.
На вопрос о том, что команда "Сочи" улучшает свою игру в каждом матче, Адиyev отметил, что соперник имеет сильных и опытных футболистов, тренер пробует различные схемы, а результат покажет игра. Когда его спросили о том, как можно остановить Максима Мухина, если в сегодняшнем составе почти нет нападающих, Адиyev сказал, что Мухин хорошо сыграл в прошлом матче и забил с дальнего расстояния, а в атаке он ожидает активного участия Миши Игнатова.