Gustavo Santos: Dinamoga qarshi o‘yin oson kechmadi
"Krasnodar" futbol jamoasining yarim himoyachisi Gustavo Santos "Evro-Futbol.Ru" internet nashriga bergan intervyusida "Dinamo" ustidan qozonilgan yirik g‘alaba haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalistning "Jamoangiz 'Dinamo'ni oson yenggandek tuyuldi. Bu natijani qanday izohlaysiz?" degan savoliga futbolchi quyidagicha javob berdi: "Aslida biz uchun bu oson bo‘lmadi.
Mazkur o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rdik. Tashqaridan oson ko‘ringan bo‘lishi mumkin, lekin asosiy sabab shundaki, biz bugun maydonda nima qilishimiz kerakligini aniq bilardik.
Uchrashuvga to‘liq diqqat va e’tibor bilan chiqdik." Shuningdek, o‘tgan yilgi muvaffaqiyatni yana takrorlash qanchalik mushkul ekani haqidagi savolga Gustavo Santos shunday dedi: "Albatta, bu natijani qaytarish mumkin. Biz aynan shunday kayfiyatda har bir o‘yinga tayyorgarlik ko‘ramiz.
Har safar maydonga faqat g‘alaba uchun chiqamiz. Raqiblar kuchaygan bo‘lsa-da, biz ham tarkibimizni mustahkamlashga harakat qildik.

Густаво Сантос: Игра против Динамо прошла нелегко
"Полузащитник футбольной команды 'Краснодар' Густаво Сантос в интервью интернет-изданию 'Евро-Футбол.Ру' поделился своими мыслями о крупной победе над 'Динамо'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос журналиста: 'Вашей команде показалось, что 'Динамо' было легко победить. Как вы это объясните?' футболист ответил: 'На самом деле, нам это не было легко.
Мы серьезно готовились к этой игре. Снаружи это может показаться простым, но основная причина в том, что мы точно знали, что нам нужно делать на поле сегодня.
Мы вышли на матч с полной концентрацией и вниманием.'
Также на вопрос о том, насколько сложно повторить успех прошлого года, Густаво Сантос сказал: 'Конечно, этот результат можно повторить. Мы именно в таком настроении готовимся к каждой игре.
Каждый раз выходим на поле только за победой. Хотя соперники усилились, мы тоже старались укрепить наш состав.