Ademola Lukman transferi bo‘yicha “Inter” bilan kelishuv amalga oshmadi
“Atalanta” hujumchisi Ademola Lukman yozgi transfer oynasida “Inter” jamoasiga o‘tmaydigan bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar nigeriyalik futbolchini xarid qilish borasida uzoq vaqt muzokaralar olib bordi, biroq transfer shartlari bo‘yicha kelishuvga erishilmadi. Matbuot xabarlariga ko‘ra, hozirda muzokaralar to‘xtatilgan va kelishuv amalga oshmay qolishi mumkin.
“Inter” rahbariyati esa boshqa futbolchilar nomzodini ko‘rib chiqishni boshladi. Oyning boshida “Inter” Ademola Lukman uchun taxminan 45 million yevro to‘lashga tayyor ekani haqida xabarlar tarqalgan edi.
27 yoshli hujumchi yangi klubga o‘tishga qiziqish bildirgan va bu haqda “Atalanta” rahbariyatiga ma’lum qilgan. Biroq, barcha harakatlarga qaramay, tomonlar o‘rtasida yakuniy kelishuvga erishilmadi va transfer amalga oshmay qoldi.

Трансфер Адемолы Лукмана не состоялся с "Интером"
Нападающий «Аталанты» Адемола Лукман не перейдет в команду «Интер» в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клубы долго вели переговоры о покупке нигерийского футболиста, однако не удалось достичь соглашения по условиям трансфера. По сообщениям прессы, в настоящее время переговоры приостановлены, и соглашение может не состояться.
Руководство «Интера» начало рассматривать других кандидатов. В начале месяца появились сообщения о том, что «Интер» готов заплатить за Адемолу Лукмана около 45 миллионов евро.
27-летний нападающий выразил интерес к переходу в новый клуб и сообщил об этом руководству «Аталанты». Однако, несмотря на все усилия, стороны не достигли окончательного соглашения, и трансфер не состоялся.