Akinfeev CSKAning yangi murabbiyi haqida fikr bildirdi
Moskvaning CSKA futbol jamoasi darvozaboni Igor Akinfeev jamoaning yangi bosh murabbiyi Fabio Chelestinining faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shveysariyalik mutaxassis bu yozda jamoani boshqarishni boshlagan. Igor Akinfeevning aytishicha, yangi murabbiy Yevropa uslubidagi talablarni qo‘yadi va deyarli har kuni nazariy mashg‘ulotlar o‘tkazadi.
Uning barcha talablari aniq va tushunarli. Akinfeevning so‘zlariga ko‘ra, Chelestini yondashuvi avvalgi bosh murabbiy Marko Nikolich uslubiga o‘xshaydi.
Rossiya chempionatining to‘rt turidan so‘ng CSKA sakkiz ochko jamg‘argan va turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi o‘yinda Chelestini boshchiligidagi jamoa safarda Moskvaning «Dinamo» jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu derbi 17 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. CSKA jamoasi yangi murabbiy qo‘l ostida mavsumni muvaffaqiyatli boshlaganini ta’kidlash mumkin.

Акинфеев высказался о новом тренере ЦСКА
Вратарь московского футбольного клуба ЦСКА Игорь Акинфеев высказал свое мнение о деятельности нового главного тренера Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Швейцарский специалист начал управлять командой этим летом. По словам Игоря Акинфеева, новый тренер ставит требования в европейском стиле и проводит теоретические занятия почти каждый день.
Все его требования четкие и понятные. По словам Акинфеева, подход Челестини похож на стиль предыдущего главного тренера Марко Николича.
После четырех туров чемпионата России ЦСКА набрал восемь очков и занимает четвертое место в турнирной таблице. В следующем матче команда под руководством Челестини сыграет в гостях против московского «Динамо».
Это дерби состоится 17 августа. Можно отметить, что команда ЦСКА успешно начала сезон под руководством нового тренера.