Akinfeev: Rossiya oliy ligasi kuchli va raqobatbardosh
Moskvaning CSKA futbol klubi darvozaboni Igor Akinfeev Rossiya oliy futbol ligasining hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z intervyusida, ba’zi insonlar futbolimizni past baholab, «bizda futbol juda yomon» deya aytishlarini noto‘g‘ri deb hisoblashini ta’kidladi. Akinfeevning so‘zlariga ko‘ra, agar kimga futbolimiz yoqmasa, uni tomosha qilmasligi mumkin, biroq har qanday holatda ham o‘z sportimizga hurmat bilan yondashish lozim.
U Rossiya oliy va birinchi ligalarini o‘zimizning sportimiz sifatida qadrlashimiz kerakligini aytdi. Uning fikricha, har doim yaxshi natija va sifatli mahsulot yaratish mumkin.
Akinfeev hozirgi kunda Rossiya oliy ligasi zaif emasligini, ligada kuchli va yaxshi o‘yin ko‘rsatayotgan jamoalar borligini ta’kidladi. U 2003 yildan buyon kattalar futbolida ishtirok etib kelmoqda.
Joriy mavsumda 39 yoshli darvozabon barcha musobaqalarda besh uchrashuvda maydonga tushib, uchta gol o‘tkazib yuborgan va ikki o‘yinda darvozasi daxlsizligini saqlab qolgan. Hozirda CSKA Rossiya chempionatida to‘rtinchi o‘rinda bormoqda va to‘rtta o‘yindan so‘ng sakkiz ochko jamg‘argan.

Акинфеев: Российская высшая лига сильная и конкурентоспособная
Вратарь московского футбольного клуба ЦСКА Игорь Акинфеев высказал мнение о текущем состоянии российской высшей футбольной лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем интервью он отметил, что считает неправильным, когда некоторые люди недооценивают наш футбол и говорят: «у нас футбол очень плохой». По словам Акинфеева, если кому-то не нравится наш футбол, он может его не смотреть, но в любом случае нужно с уважением относиться к нашему спорту.
Он сказал, что мы должны ценить российские высшую и первую лиги как наш спорт. По его мнению, всегда можно добиться хорошего результата и создать качественный продукт.
Акинфеев подчеркнул, что в настоящее время российская высшая лига не слабая, в лиге есть сильные команды, показывающие хороший уровень игры. Он участвует в большом футболе с 2003 года.
В текущем сезоне 39-летний вратарь провел пять матчей во всех соревнованиях, пропустив три гола и сохранив ворота в неприкосновенности в двух играх. В настоящее время ЦСКА занимает четвертое место в чемпионате России и набрал восемь очков после четырех игр.