Angliyaning “Manchester Siti” futbol klubi Ispaniyaning “Real Madrid” jamoasida to‘p surayotgan braziliyalik hujumchi Rodrigo transferini amalga oshirishga jiddiy qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, klub vakillari va futbolchi o‘rtasida dastlabki muzokaralar o‘tkazilgan va ular ijobiy ruhda yakunlangan. “Manchester Siti” klubi Rodrigoga 2030 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma taklif qilishga tayyorligini bildirgan.
Bu orqali ingliz klubi o‘z niyatining qat’iyligini ko‘rsatmoqchi. Endi qaror qabul qilish Rodrigoning o‘ziga bog‘liq.
Agar u “Real Madrid” klubini tark etishni istasa, ispaniyaliklar uni 100 million yevro evaziga qo‘yib yuborishga rozilik bildirgan. Eslatib o‘tamiz, 24 yoshli Rodrigo o‘tgan mavsumda barcha musobaqalarda jami 54 o‘yin o‘tkazgan.
U ushbu bahslarda 14 ta gol urgan va 11 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Shu orqali u “Real Madrid” jamoasining muhim futbolchilaridan biriga aylangan.
Hozirda transfer bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasida yakuniy qaror yaqin kunlarda qabul qilinishi kutilmoqda.

“Манчестер Сити” предложил Родригу контракт до 2030 года
Английский футбольный клуб “Манчестер Сити” проявляет серьезный интерес к трансферу бразильского нападающего Родриго, который играет в испанской команде “Реал Мадрид”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, между представителями клуба и футболистом уже проведены предварительные переговоры, которые завершились в позитивном ключе. Клуб “Манчестер Сити” заявил о готовности предложить Родриго контракт, рассчитанный до 2030 года.
Таким образом, английский клуб хочет продемонстрировать свою решимость. Теперь решение зависит от самого Родриго.
Если он захочет покинуть клуб “Реал Мадрид”, испанцы согласны отпустить его за 100 миллионов евро. Напоминаем, что 24-летний Родриго провел в прошлом сезоне в общей сложности 54 матча во всех турнирах.
В этих матчах он забил 14 голов и сделал 11 голевых передач. Таким образом, он стал одним из ключевых игроков команды “Реал Мадрид”.
В настоящее время переговоры по трансферу продолжаются. Ожидается, что окончательное решение между клубом и футболистом будет принято в ближайшие дни.